Şimşek: Hayal ürünü, şiddetle yalanlıyorum

Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Wikileaks belgelerinde kendisi hakkında yer alan iddiaların doğru olmadığını söyledi. İddiaların “akıl ve mantıkla bağdaşmayan hayal ürünü olduğunu” savunan Şimşek, “Şiddetle yalanlıyorum” dedi.

29.11.2010 - 13:49

Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Wikileaks belgerinde kendisi hakkında yer alan iddialara yazılı bir açıklamayla yanıt verdi.

Bakan Şimşek, yurtdışında yabancı yatırımcılarla bu kapsamda herhangi bir görüşmesinin kesinlikle söz konusu olmadığını söyledi.

Şimşek, şunları kaydetti: ''Raporda yer alan bilgi ve yorumların gerçek dışı ve uydurma olduğu 'Ticaret Bakanı' ifadesinden de anlaşılmaktadır. O dönemde 'Ticaret Bakanı' değil, Ekonomiden Sorumlu Devlet Bakanlığı görevini yürütüyordum.

Dolayısıyla çeşitli medya kuruluşlarından asılsız unsurlarla derlenerek bu belgeye giren yorumlar akıl ve mantıkla bağdaşmayan hayal ürünü ifadelerdir. Şiddetle yalanlıyorum.''

Wikileaks belgeleri arasında 15 Eylül 2008 tarihini taşıyan ABD'nin Ankara Büyükelçiliği yazışmasında Maliye Bakanı Mehmet Şimşek'in Londra'da bir grup yatırımcıyla buluşmasına ilişkin iddialara yer verildi.

Yazıya göreBakan Şimşek, İngiliz yatırımcılara "Doğan hisselerinizi satın, çünkü onlar gidici” dedi.

Ardından Doğan grubuna yönelik vergi cezası gündeme geldi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...