Sınır tanımayanlar bu kuşakta buluşuyor

Bu ay CNBC-e ekranında yepyeni bir film kuşağı başlıyor. Churchill’den Dali’ye hayat hikayeleriyle tarihteki yerini almış önemli fikir önderlerinin hayatları ekrana gelecek.

07.01.2010 - 12:43

Sınır tanımayanlar bu kuşakta buluşuyor

CNBC-e'de bu ay 'Sınır Tanımayanlar Kuşağı' başlıyor. Kuşağın ilk serisinde Winston Churchill’i konu alan iki film ekrana geliyor: 'Gathering Storm' ve 'Into the Storm'.

Bir aşk hikâyesi ile Churchill’in İkinci Dünya Savaşı’nda yükselişinin hikayesi… İngiltere’nin meşhur politikacısı Sir Winston Churchill’in hayatındaki, birbirini izleyen iki dönemi anlatıyor. İlki, İkinci Dünya Savaşı’nın hemen öncesinde, itibarını gittikçe kaybettiği, kimsenin ona inanmadığı dönem. Ülkesini ve dünyayı Naziler konusunda uyarmaya çalışırken, yalnız bir kurttan farkı yok. Richard Loncraine’in yönettiği 'The Gathering Storm' bize bu dönemdeki haliyle Churchill’i takdim ediyor. Ancak, bu film aslında bir aşk hikayesi. Albert Finney’in çok inandırıcı bir şekilde canlandırdığı politikacı ile eşi Clementine arasındaki ilişki üzerine bir film.

'Fırtına Öncesi/ The Gatherinf Storm' Cuma günü saat 22.00'de CNBC-e'de

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...