Sınırdaki zırhlı araç sayısı iki kat artırıldı

Genelkurmay Başkanı Necdet Özel’in ziyaretinin ardından Şanlıurfa’nın Akçakale ilçesinde güvenlik önlemleri artırıldı. Sınır kapısında Suriye’ye dönük halde bekleyen zırhlı araç sayısı iki katına çıkartıldı

11.10.2012 - 13:50

Sınırdaki zırhlı araç sayısı iki kat artırıldı

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel’in ziyaret ettiği Akçakale’de güvenlik önlemlerinin daha da artırıldığı gözlendi.

Akçakale Sınır Kapısı’nın Türkiye tarafında daha önce bir olan namlusu Suriye'ye çevrili halde konuşlanan zırhlı araç sayısı iki katına çıkartıldı.

Araçların yanına nöbet tutmak için toprak mevzi hazırlanırken, ayrıca sınır bölgesindeki askeri hareketlilik de devam ediyor.

Bu arada, Genelkurmay Başkanı Necdet Özel’in ziyareti ilçede memnuniyetle karşılandı.

Genelkurmay Başkanı Özel'in ziyaretini değerlendiren Akçakale Belediye Başkanı Abdulhakim Ayhan, ''İnsanların ne kadar mutlu olduğunu gördük. Bu ziyaret bir nebze olsun ilçenin acısını dindirdi diyebilirim. İnsanlarda güven olduğunu gördük. İnsanlar Türkiye'nin ne kadar güçlü olduğunu hissetti. Bizimle uğraşılamayacağını, ülkemizin büyüklüğünü hissettiler'' dedi.

Akçakale Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Mehmet Kartal da Orgeneral Özel’in ilçeyi onore ettiğini belirterek, “ Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin Akçakale ilçesi var, Akçakale'nin arkasında devlet var, Genelkurmay Başkanı var. Hiçbir zaman boş kalmayacağına inanıyorum'' diye konuştu.

Esnaf Osman Avşar da Necdet Özel'in ilçeye gelmesinin kendilerini gururlandırdığını söyledi. Avşar, “Hiçbir zaman yıkılmayacağız. Askerlerimize güveniyoruz” dedi.

Esnaftan Mehmet Anlağan da Özel'in ilçeye gelmesinin kendilerini memnun ettiğini ve bu davranışı takdirle karşıladıklarını kaydetti.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...