Şırnak'ta şehit sayısı beşe yükseldi

Şırnak'ın Bestler Dereler bölgesinde yürütülen operasyonda, dört jandarma, bir korucu şehit oldu.

Şırnak'ta şehit sayısı beşe yükseldi

'tan şehit haberi geldi. Teröristlerle çıkan çatışmada dört jandarma personeli, bir güvenlik korucusu şehit oldu.

İçişleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, Bestler Dereler bölgesinde J-SİHA, Atak taarruz helikopterleri ve Hava Kuvvetleri Komutanlığı destekli, jandarma özel harekat (JÖH), jandarma komando ve güvenlik korucularının katıldığı istihbarata dayalı nokta operasyonunda dün bir teröristin silahıyla etkisiz hale getirildiği hatırlatıldı.

Devam eden operasyon kapsamında, bugün arazi araması sırasında mağarada sıkıştırılan bir grup terörist ile sıcak temas sağlandığı belirtilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Çıkan silahlı çatışma sonucunda, iki terörist daha silahıyla birlikte etkisiz hale getirilmiştir. Operasyonda toplam üç terörist etkisiz hale getirilmiştir. Operasyonda iki jandarma personelimiz şehit olmuş, bir güvenlik korucumuz ve bir jandarma personelimiz ağır yaralanmıştır. Şehitlerimize Cenab-ı Allah'tan rahmet, yaralı personelimize acil şifalar diliyoruz. Bölgede operasyonlara devam edilmektedir."

ŞEHİT SAYISI BEŞE YÜKSELDİ

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, gece saatlerinde Twitter hesabından yaptığı paylaşımla şehit sayısının beşe yükseldiğini açıkladı.

Sayfa Yükleniyor...