Halaskargazi Caddesindeki bir bara ''damsız'' oldukları gerekçesiyle alınmadıkları belirtilen 7 Iraklı ile barın güvenlik görevlileri arasında yaşanan kavgada, olaya müdahale eden polis memuru C.K. tarafından tabancayla vurularak yaralanan Iraklı Muhsin Kasapoli ve İhseen Kerim Sadıq, hastaneye kaldırıldı. Bu kişilerden, Şişli Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne götürülen Kasapoli'nin yapılan müdahaleye rağmen kurtarılamadığı, başka bir hastaneye kaldırılan Sadıq'ın ise tedavisinin sürdüğü belirtildi.

Aynı olayda bara girmek isteyen Irak uyruklu kişilerce bıçakla yaralandığı öne sürülen güvenlik görevlisi Gökhan Karabulut'un da Şişli Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ndeki tedavisine devam edildiği öğrenildi.

Kavganın ardından Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği ekipleri, olaya karışan polis memuru C.K'nın da aralarında bulunduğu 8 kişiyi gözaltına aldı. Ayrıca, yaralanan Sadıq ile Karabulut'un da kavgaya karıştıkları gerekçesiyle tedavilerinin ardından gözaltına alınabilecekleri kaydedildi.

Şüphelilerden polis memuru C.K'nın Uşak Emniyet Müdürlüğü kadrosunda görev yaptığı, ancak bacağındaki bir rahatsızlık yüzünden rapor aldığı için görevde olmadığı ifade edildi.

Ölen Kasapoli ve yaralı Sadıq'ı tabancayla vurduğunu kabul ettiği belirtilen C.K. ile diğer 7 şüphelinin emniyetteki işlemleri sürüyor.