Sizce düğün gecesine leke düştü mü?

ntvmsnbc okurları Arena’nın açılışındaki protestoları değerlendirdi.

17.01.2011 - 12:52

Sizce düğün gecesine leke düştü mü?

Galatasaray yıllardır beklediği yeni stadına kavuştu ancak açılışta yaşananlar Türk Telekom Arena'nın görkeminin önüne geçti. Sarı-kırmızılı seyircilerin bir bölümünün Başbakan Erdoğan'ı protesto etmesi ve Erdoğan'ın stadı terk etmeleriyle başlayan tartışma yapılan açıklamalarla daha da alevlendi.

İstanbul'da dün konuşan Başbakan, "Birileri çıkıyor 'Efendim Seyrantepe stadında filancanın filancanın emeği var' diyorlar. Çok açık konuşuyorum, Seyrantepe'de A'dan Z'ye yapımında Galatasaray kulübünün bir Allah kuruşu yoktur. Tamamiyle bu tesis TOKİ tarafından yapılmıştır. Ve Galatasaray kulübümüzün de kullanma hakkı olarak kendisine tahsis edilmiştir, anlaşmaları yapılacak daha yapılmış değil" dedi.

Galatasaray Başkanı Adnan Polat ise "Stadın mimarı olan sayın Başbakan hiç haketmediği bir olaya maruz kaldı. Bu bizi çok üzdü, muhteşem bir düğün gecesine maalesef bazıları leke düşürdü. Biz bu insanları Galatasaraylı olarak kabul etmiyoruz. Arena'daki 200 kameranın görüntüleri ve 40 tane de polis kamerasının görüntüleri emniyetle birlikte incelenecek ve ardından bu insanları bir daha bu statlara sokmayacağız" diye konuştu.

Erdoğan'ın Türk Telekom Arena'yı Galatasaray'a vermeyeceği konuşulurken Adnan Polat'ın 'Protestocuları bir daha stada sokmayacağız' sözleri gündemi belirledi. Erdoğan'ın tepkisi ve açıklamalarını nasıl yorumluyorsunuz? Protestocuların stada alınmaması doğru mu?

ntvmsnbc okurları yorumladı.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...