AK Parti'den Kılıçdaroğlu'nun erken seçim çağrısına yanıt

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, oruç reise yönelik gelen dış ülke tepkilerine, ''Sanki her biri Yunanistan Dışişleri Bakanlığı tarafından yazılmış. Biz kendi kıta sahanlığımız içinde arama yapıyoruz'' dedi. Çelik, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun erken seçim çağrısına da yanıt verdi.

ntv.com.tr 13.10.2020 - 17:46

AK Parti'den Kılıçdaroğlu'nun erken seçim çağrısına yanıt

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, partisinin MYK toplantısında konuşuyor.

Sözcü Çelik'in konuşmasında öne çıkanlar:

''Cumhurbaşkanımız, Genel Başkanımız 18 Ekim'de Şırnak, 24 Ekim'de Kayseri, 25 Ekim'de Malatya il kongrelerimize katılacak.

AZERBAYCAN-ERMENİSTAN ÇATIŞMASI

Çifte standart var. Söz konusu topraklar Azerbaycan toprağıdır burada işgalcı olan Ermenistan’dır. Minsk grubu Azerbaycan ve ermenistan’ı eşit iki kefeye koymaya çalışıyor. Burada eşit iki kefe yok. uluslararası hukuk açıkça ihlal eden Ermenistan’dır. Aldığı her tedbirin arkasında olduğumuzu tekrar etmek istiyoruz. Nasıl ve ne şekilde istiyorlarsa Türkiye yanlarında olacaktır.

ORUÇ REİSE GELEN TEPKİLER

Sanki her biri Yunanistan Dışişleri Bakanlığı tarafından yazılmış. Biz kendi kıta sahanlığımız içinde arama yapıyoruz. Türkiye Cumhuriyeti Devleti Atatürk’ün Yurtta Sulh Cihanda Sulh ilkesine bağlıdır. Ama müzakerenin değerini bilmeyen, KKTC’nin haklarını gasp etmeye çalışan bir güç varsa sahada cevap verecek kudrete sahibiz.

ERKEN SEÇİM İDDİASI

Cumhur İttifakı açısından erken seçim söz konusu değildir. Seçim siyasetçinin enerjisini başka alana kaydırmak demek. 

Sayfa Yükleniyor...