SON DAKİKA HABERİ: Hırvatistan'da 6,4 büyüklüğünde deprem

SON DAKİKA HABERİ: Hırvatistan, başkenti Zagreb yakınlarında meydana gelen şiddetli bir depremle sarsıldı. 6,4 büyüklüğündeki deprem geniş bir alanda hissedildi. 12 yaşındaki bir kız çocuğunun öldüğü ve çok sayıda kişinin yaralandığı belirtildi. Deprem nedeniyle nükleer enerji santrali de önlem olarak kapatıldı.

İHA - Reuters - NTV Haber 29.12.2020 - 14:56 | Son Güncelleme : 29.12.2020 - 17:41

SON DAKİKA HABERİ: Hırvatistan'da 6,4 büyüklüğünde deprem

Son dakika haberi!Hırvatistan’da meydana gelen 6,4  şiddetindeki deprem nedeniyle 1 kişi hayatını kaybederken, bir adam ve oğlu enkazdan yaralı olarak çıkarıldı.

Yetkililer, depremin çok sayıda binanın hasar görmesine yol açtığını belirterek, enkazın altındakileri kurtarma çalışmalarının devam ettiğini söyledi. Depremin ilk kurbanının ise 12 yaşındaki bir kız çocuğu olduğu açıklandı. Petrinja yakınlarındaki Sisak Acil Sağlık Hizmetleri Başkanı Tomislav Fabijaniç, Petrinja ve Sisak'ta çok sayıda yaralı olduğunu aktardı. Acil servisler de çok sayıda kişinin yaralandığını doğrularken, konuya ilişkin detay verilmedi.

YARDIM EKİPLERİ PETRİNJA'YA SEVK EDİLDİ

Hükümetten yapılan açıklamada, ülke genelindeki yardım ekiplerinin Petrinja'ya yönlendirildiği belirtilirken, başkent Zagreb'de de hissedilen deprem sonrası şehre giriş ve çıkışlarda yoğunluk yaşandığı ve telefon hatlarının kesildiği bildirildi.

Deprem, Hırvatistan'ın yanı sıra Bosna Hersek, Sırbistan, Almanya ve Slovenya'da da hissedildi. Slovenya, merkez üssünden 100 km uzaklıktaki tek nükleer enerji santralinin önlem olarak kapatıldığını duyurdu.

Petrinja Belediye Başkanı Darinko Dumbovic, ülke genelindeki itfaiye ekiplerine yardım çağrısında bulundu.

6,4 büyüklüğündeki depremin ardından 4 ve 3 büyüklüğünde artçı sarsıntıların yaşandığı ifade edildi. 

Bu arada, Petrinja'da dün art arda 5 büyüklüğünde iki deprem meydana gelmiş, bu depremler binalarda hasara yol açmıştı.

HIRVATİSTAN DEPREMİNDEN YENİ GÖRÜNTÜLER

Sayfa Yükleniyor...