Merkez Karatay ilçesinde polis ekipleri Yeni Mahalle yakınlarında 30 yaşındaki Muammer G'nin kullandığı otomobili durdurmak istedi.

Polisin ''dur'' ihtarına uymayarak kaçan Muammer G., aracından inerek Başak Caddesi'nde inşaat halindeki 5 katlı binanın çatısına çıktı.

Polis ekipleri, Muammer G'yi ikna edemeyince itfaiye ekiplerine haber verildi.

"Borcum var, eşime iyi koca olamadım" diyen Muammer G., cüzdanını da aşağıya fırlattı.

YÜREKLER AĞIZA GELDİ
Merdiven yardımıyla yanına yaklaşan itfaiye ekiplerini fark eden Muammer G. kendini aşağıya sarkıtarak ekipleri durdurmak istedi. Bunun üzerine itfaiye ekipleri geri çekildi.

İki saat süren ikna çabalarına rağmen Muammer G, bir türlü kararından vazgeçirilemeyince genç adamın 28 yaşındaki eşi Şeyma G. ile psikolog olay yerine çağrıldı.

Çatıya çıkan Şeyma G., kocasına "Ne olur bırakma beni. Sen atlarsan, ben de atlarım. Tut ellerimden, evimize gidelim aşkım" dedi.

EŞİ BAYILDI
Yarım saat kocasını ikna etmeye çalışan Şeyma G. de önce başarılı olamadı.

Bu arada, eşinin ayağa kalkıp çatının kenarında dolaştığını gören Şeyma G. baygınlık geçirdi.

‘SON KEZ SARIL, SONRA ATLA’
Bir süre sonra kendine gelen Şeyma G. eşine seslenerek, ''Atlayacak mısın? Eğer atlayacaksan yanıma gel, son kez bana sarıl, ondan sonra da atla'' diye konuştu.

Çatıya çıkan eşinin yanına gelen Muammer G. kararından vazgeçirilerek, polis ekipleri tarafından yakalandı.

7 BİN LİRALIK BORCU VAR
Eşiyle birlikte el ele aşağıya inen Muammer G'nin işsiz olduğu ve 7 bin liralık borcundan dolayı intihar girişiminde bulunduğu öne sürüldü.

İNTİHAR İÇİN POLİSTEN KAÇMIŞ
Muammer G'nin önceden karar verdiği intihara teşebbüs etmek için polisten kaçtığı iddia edildi.