Spartaküs orijinal sesiyle e2’de

'Spartacus: Gods of the Arena' bizi Spartaküs’ten öncesine, Capua’da yepyeni şampiyonların doğduğu bir döneme götürüyor. 'Gods of the Arena' orijinal sesiyle e2’de...

02.03.2011 - 15:25

Spartaküs orijinal sesiyle e2’de

Gladyatörlük efsanesinde derinlere inerken, ideallerine bağlı yaşayan kahramanımız Spartaküs’ün yerini zevk düşkünü Gannicus alıyor.


Yeni karakterler ve akıl almaz mücadelelerin yer aldığı Spartacus: Gods of the Arena, Spartaküs’ün başkaldırdığı çarpık düzenin nasıl geliştiğini ekranlara taşıyor. Spartaküs’ün henüz ayak basmadığı Batiatus’un Gladyatör Okulu, zevk ve sefa düşkünü şampiyonu Gannicus’un omuzlarında yükselişe geçmiştir. Okulu babasından devralmayı bekleyen Batiatus, gladyatörlerini en yüksek mertebede dövüştürmek için her türlü entrikayı çevirmeye hazırdır. Tabii sadık eşi her zamanki gibi planlarının en büyük destekçisidir. Eski arkadaşları Gaia’nın da yardımıyla güç kazanmak ve Capua’yı yönetmek için sınır tanımayacaklar.

Bu yeni diziyle Spartacus: Blood and Sand’de tanıştığımız karakterlerin bulundukları noktaya nasıl geldiklerini öğrenirken, Batiatus’un okulunun adım adım nasıl yozlaştığına, hırs ve ihanetle değişen hayatlara tanıklık edeceğiz. Gods of the Arena’da gerilim arenada olduğu kadar Batiatus’un evinde de dorukta olacak.

Capua’da yeni düzen
Spartacus: Gods of the Arena’da önceden tanıdığımız karakterlerin yanı sıra pek çok yeni karakterle karşılaşacağız. Capua’daki yeni düzene bir göz atalım.

BATIATUS’UN EVİ
BATIATUS

Babasının sağlık nedenleriyle dinlenmeye çekilmesiyle aile işinin içine yeni yeni girmeye başlayan Batiatus, hırslı, cesur ve tutkulu. Babasının okulunu geliştirmek ve bu yolla kendi adını da tanıtmak istiyor. Fakat genç Batiatus, amaçlarına ulaşmak için henüz her şeyi göze almanın ne demek olduğunu bilmiyor. Batiatus hırslı olmasına hırslı, fakat vizyon sahibi değil. İşte bu noktada devreye yılan dilli eşi Lucretia giriyor.

LUCRETIA
Her başarılı erkeğin arkasında bir kadın varsa Batiatus’un arkasında da Lucretia var. Lucretia, kocasının en büyük destekçisi. Lucretia’nın kocası ve kendisi için büyük planları var ve bu planlarını gerçekleştirmek için sisteme uygun bir Romalı eş rolü oynaması gerektiğini biliyor. Amaçları ne kadar yüksek ve acımasız olsa da Lucretia henüz sinsilik ve dalavere konularında uzman değil.

GAIA
Lucretia’nın eski arkadaşı Gaia, yeni bir koca bulmak için haber vermeden Capua’ya gelip Batiatus’un evine yerleşen güzel bir kadın. Gaia, istediğini elde etmek için hemen her şeyi yapmaya hazır bir kadın. Beraberinde erotik zevklerini, entrikalarını ve akıl oyunlarını da getiriyor. Gaia’nın gelişi başta Lucretia olmak üzere Batiatus Okulu’ndaki pek çok şeyi değiştiriyor ve kahramanlarımızın akıllarına hinlik tohumları ekiyor.

MELITTA
Oenomaus’un eşi ve Lucretia’nın kişisel kölesi sevecen ve güzel Melitta, köşkte ona tanınan küçük özgürlüğün dengesini kurmakta zorlanıyor. Sahiplerinin zevk düşkünü, umursamaz hayatları Melitta’nında kendini arzu, şehvet ve ihanet ağına düşmüş halde bulmasına neden oluyor. Üstelik bu durum onun küçük ve kırılgan dünyasını paramparça edebilecek bir güce sahip.

TITUS JEFFREY
Batiatus’un babası Titus, bozulan sağlığına ve güçsüzleşen sesine rağman oğlunun hayatını idare etmekte hala başarılı. Geleneklere bağlı bir adam olan Titus, gladyatörlerinin gururlu efendisi olarak anılmaktan hoşnut , eski yöntemlere sadık bir adam ve oğlunun gladyatörlerine yaklaşımından hoşlanmıyor. Batiatus ve Lucretia’nın gözü kara bir şekilde atladıkları girişimlerin sorun yarattığını ve kendisinin uğruna hayatını adadığı her şeyi yok edeceğini düşünüyor.

CAPUA’NIN GÜÇ SEMBOLLERİ
TULLIUS

Tullius, Batiatus’un olmak istediği adam. Tullius Capua’nın elit kesiminin tepesinde yer alan, başkalarının arzularından korkmayan bir adam. Bu adam öyle bir adam ki elinde tuttuğu gücü kaybetmemek için karşısına çıkan kişiye dehşet verici bedeller ödetmekten çekinmiyor.

VETTIUS
Vettius, gücünü Tullius’tan alan bir gladyatör okulu sahibi. Bu ilişki sayesinde gladyatörlerini en iyi konumlarda oynatabilen Vettius’un adamları sık sık Batiatus’un gladyatörleriyle karşı karşıya geliyor. Vettius’un Capua’nun elitleriyle olan ilişkisi ve emek harcamadan kazandığı şöhreti onu Batiatus’un hedefi haline getiriyor.

SOLONIUS
Batiatus’un gelecekteki azılı düşmanı Solonius, Gods of the Arena’da yükselmeye çalışan bir gladyatör okulu sahibi. Batiatus ile dost olan Solonius, onun cesur girişimlerini desteklemeye çalışsa da Capua’nın güç sahibi üst tabaka kişileriyle olan ilişkilerini de sıkı tutarak bir denge tutturmakta.

GLADYATÖRLER
OENOMAUS

Spartaküs’ün zamanında eğitmenlik görevi üstlenirken izlediğimiz Oenomaus, Gods of the Arena’da Batiatus Okulu’nun gözde bir dövüşçüsü olarak karşımıza çıkıyor. Ancak efsanevi Theokoles ile arenada kozlarını paylaşıp hayatta kalmayı başarsa da alrığı ağır yaralar nedeniyle bir süredir nekahat döneminde. Arenada yeniden yükseleceği günün hayalini kuran Oenomaus, ona Doktore unvanını kazandıracak, hayatını şekillendiren bir süreç yaşıyor.

GANNICUS
Gladyatör okulunun gözdesi Gannicus, arenada korkusuz bir canavar. Hayatın zevklerine düşkünlüğüyle tanınan, gününü gün etmekten hoşlanan Gannicus inanılmaz bir fiziksel güce sahip. Dizide Batiatus’un Gladyatör Okulu’nda yakın zamanda en yüksek kademeye getirilmiş olarak izleyeceğimiz Gannicus, Oenomaus ve köle karısının da yakın arkadaşı. Ama bu arkadaşlık da Batiatus’un evindeki diğer ilişkiler gibi göründüğü kadar sağlam değil.

BARCA
Batiatus’un emrindeki gladyatörlerin en güçlülerinden biri olan Barca, henüz Batiatus’un özel koruması değil. Ancak Batiatus, Barca’nın gücünü Arena’da kullanmaktansa kimi özel ve onursuz işte kullanmayı tercih ederek bu karakterinde kaderini değiştirecek.

CRIXUS
Yenilmez savaşçı Crixus, Batiatus’un köle pazarından yeni aldığı, dövüşmeyi bilmeyen sıradan bir köle olarak boy gösteriyor. Yaşayacağı gelişmeler ve hırsı onu adım adım Capua Şampiyonluğu mertebesine yükseltecek dönüşümü gerçekleştirecek.

ASHUR ;
Kardeşlik damgasını yiyip, ant içerek bir gladyatör olma hayalleri kuran Ashur, kısa sürede bunun yalnızca fiziksel güçle sağlanamayacağının farkına varacak kadar zeki bir adam. Okulda kendine bir yer edinmek ve güvenliğini sağlamak isteyen Ashur, başka yeteneklerini kullanarak amacına ulaşmanın yollarını bulacak.

SPARTACUS: GODS OF THE ARENA, HER PAZAR 23:00'te CNBC-e'de. Her Çarşamba 23:00'te e2'de.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...