Sun’dan Açık Kaynak Günleri

Sun Microsystems Türkiye, açık kaynaklı yazılım geliştiricileri için ücretsiz atölye çalışmaları başlatıyor.

08.01.2009 - 17:33

Sun’dan Açık Kaynak Günleri

Açık kaynaklı projelerin destekçilerinden ve şimdiye kadar açık kaynağa en çok bağış gerçekleştiren şirket olan Sun Microsystems, Ocak ayından başlamak üzere her ayın 3. Perşembe günü düzenlenecek “Sun’dan Açık Kaynak Günleri” etkinliğiyle bağımsız yazılım geliştiricilere interaktif bir ortamda açık kaynak betikleriyle ilgili konularda tartışma ve fikir alışverişinde bulunma olanağı tanıyacak.

İlki, 22 Ocak Perşembe günü Sun Microsystems Türkiye Ofisi’nde gerçekleştirilecek. Karşılıklı görüşlerin paylaşıldığı bir ortamda gerçekleştirilecek ilk atölye çalışmasının konuları, Sun’ın en çok talep gören GlassFish ve MySQL yazılımları olarak belirlendi.

Kurumsal uygulama sunucusu GlassFish, kolay kullanımı ve yüksek ölçeklenebilirliliği sebebiyle Ericsson gibi birçok dünya devi tarafından kullanılıyor. Dünyanın en popüler açık kaynak kodlu veritabanı olan MySQL de, Sun tarafından satın alındıktan sonra çok farklı kitlelere erişerek, her gün artan kullanıcı sayısıyla Sun Microsystems’ın en önemli ürünleri arasında yerini aldı.

“Sun’dan Açık Kaynak Günleri”, birebir uygulamalı çalışma gerektirdiğinden katılım 20 kişi ile sınırlandırıldı. Etkinlik, 19 Şubat ve 26 Mart tarihlerindeki yeni atölye çalışmalarıyla devam edecek. Yoğun talep gelmesi halinde Sun Microsystems ilk atölye çalışmasına katılma şansı bulamayanlar için aynı çalışmayı önümüzdeki aylarda da tekrarlayacak.

Bilgi ve başvuru için: Sun Microsystems Türkiye
Tel: 0212 335 22 00
e-posta: info@turkey.sun.com

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...