Tanpınar 4 şehri dolaşacak

Bu yılki teması 'Şehir ve Korku' olarak belirlenen İstanbul Tanpınar Edebiyat Festivali, 4 ayrı şehirde gerçekleştirilecek.

Haberler 26.08.2012 - 16:09

Tanpınar 4 şehri dolaşacak

Bu yıl 4.'sü gerçekleştirilecek İstanbul Tanpınar Edebiyat Festivali (İTEF), 1-4 Ekim'de İstanbul, 4-7 Ekim'de Ankara, İzmir ve Hatay'da okurla buluşacak.

Festivalin bu yılki teması 'Şehir ve Korku'. Korkuyu edebi bir tür, bir kip, bir roman kahramanı, bir motivasyon olarak en geniş anlamıyla ele alacak olan tartışmalar bireysel korkulara ve ifadesini günümüzün toplumsal ve siyasal karışıklıklarında ifadesini bulan ortak korkulara da değinecek.

Bu yılki temanın ''Şehir ve Korku'' olması nedeniyle söyleşilerde korku, en geniş anlamıyla ele alınacak.

Etkinliklerde, korku kavramının edebiyattaki karşılığının yanı sıra bireysel korkulara ve ifadesini günümüzün toplumsal ve siyasal karışıklıklarında bulan ortak korkulara da değinilecek.

İTEF Festival Kitabı'nın bu yılki sayısında festival yazarlarına en çok neden korktukları ve ne zaman korkusuz oldukları sorulacak.

Ekim ayının ilk haftasında 20 farklı ülkeden 38'i yabancı olmak üzere 68 yazar İstanbul, İzmir, Ankara ve Hatay'da ağırlanacak.

Sayfa Yükleniyor...