Taraftara saldırıda 1 kişi tutuklandı

İnönü Stadı'nda oynanan Beşiktaş-Orduspor maçında numaralı tribündeki bazı taraftarlara saldıran 5 kişi yeniden gözaltına alındı. Gözaltına alınanlardan Rauf Büyük, tutuklanarak cezaevine gönderildi.

29.04.2013 - 18:03

Taraftara saldırıda 1 kişi tutuklandı

Beşiktaş ile Orduspor arasında oynanan maçta tribünde demir sopayla taraftarlara saldıran 5 kişi savcılık talimatıyla tekrar gözaltına alındı.

Aralarında Sedat Peker'e yakınlığıyla tanınan Rauf Büyük'ün de olduğu beş kişi olayın ardından gözaltına alınmış ancak ifadelerinin ardından savcılık talimatıyla serbest bırakılmıştı.

Tartışma yaratan bu kararın ardından savcılık yeni bir kararla beş zanlıyı yeniden gözaltına aldı.

Beşiktaş İlçe Emniyet Müdürlüğü ekiplerince karakola götürülen zanlılar, adliyeye sevk edildi. Savcılık sorgusunun ardından 3 kişi tutuklanma talebiyle mahkemeye sevk edildi.

Nöbetçi hakim, 6222 sayılı Sporda Şiddet ve Düzensizliğin Önlenmesine Dair Kanun kapsamında, "Spor alanında taşkınlık yapılması ve tesislere zarar vermek" suçundan mahkemeye sevk edilen şüpheli Rauf Büyük'ün, suçun vasıf ve mahiyeti, mevcut delil durumu ve delilleri karartma şüphesini uyandıracak somut olgular bulunması nedeniyle tutuklanmasına karar verdi.

Diğer şüpheliler Halit A. ve Erol E. hakkında ise adli kontrol tedbirlerinin uygulanmasına hükmeden hakim, bu şüphelileri serbest bıraktı.

'COPU YERDE BULDUM'

Tutuklanan Rauf Büyük'ün, numaralı tribünde arkadaşlarının arbede içinde olduklarını görünce ayırmak amacıyla o tarafa gittiğini ve kendisine küfür edilmesi üzerine yerde bulduğu metal copu rastgele salladığını, yaralama kastı ile vurmadığını söylediği öğrenildi.

'TÜRK HUKUK TARİHİNDE İLK'
Büyük'ün avukatı Burak Bekiroğlu adliye çıkışında gazetecilere yaptığı açıklamada, müvekkilinin dün gözaltına alındığını ve serbest bırakıldığını belirterek, "Dün serbest bırakıldığı halde bugün çıkan gazete haberleri ve kupürlerine dayanılarak tekrar gözaltına alındı ve tutuklandı" dedi.

Türk hukuk tarihinde ilk kez bir kişinin serbest bırakıldıktan hemen sonra yeniden gözaltına alınarak tutuklandığını öne süren Bekiroğlu, müvekkilinin Türk Ceza Kanunu'nun 86/3 ve 87/3. maddelerine göre, "silahla kemik kırılmasına neden olacak şekilde yaralama" suçundan tutuklandığını ve kullandığı copun silah sayıldığını ifade etti.  

KIRAN İSTİFA ETTİ
Saldırganların Beşiktaş Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi ve Futbol Komitesi Başkanı Tamer Kıran'ın listesinden protokol tribününe girdiği netleşince Kıran görevinden istifa etmişti.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...