Tartışmalı belegeselin son bölümleri

NTV Belgesel Kuşağı’nda BBC’nin 2011 yapımı tartışmalı belgeseli 'Inside The Human Body', son iki bölümü ile NTV’de.

Haberler 13.06.2011 - 16:11

Tartışmalı belegeselin son bölümleri

Derinizin altında, olağanüstü bir dünya… İlk defa baştan sona, müthiş efektlerle, yeniden canlandırıldı.

NTV Belgesel Kuşağı’nda BBC’nin 2011 yapımı tartışmalı belgeseli “Inside The Human Body”, son iki bölümü ile NTV’de. Her Pazar saat 21:00’da yayınlanan belgeselin üçüncü bölümü 19 Haziran’da “Beyninizin yapısı”, dördüncü bölümü 26 Haziran’da “Düşman Dünya” adıyla ekrana gelecek. Belgesel NTV ile aynı anda yüksek çözünürlük kalitesiyle HD-en’den de yayınlanacak (HD-en D-Smart 58. kanalda).

İnsan bedeni üzerine daha önce hiç görmediğiniz ölçekte yapılan bu çalışma, bizi biz yapan benzersiz ve muhteşem bedenimiz hakkında bugüne kadar anlatılmış en kapsamlı hikaye. Nefes kesen CGI, bedenimizin farklı parçalarının nasıl ve neden dönüştüğünü göstermek için izleyenleri insan bedeninin içinde bir yolculuğa çıkartıyor. Sıradışı bilimsel görüntüler ile insan bedeninin en olağan dışı ve en garip işleyişleri saniye saniye gözler önüne seriliyor. Hiçbirimizin farkında bile olmadığı unsurları açığa çıkartarak, tüm dünyadaki insanların görüntüleriyle deneyimlerimizin evrenselliğini örneklerle ortaya koyuyor.

İnsan davranışları süper yavaş çekimde gösterilirken, bazılarımızın nasıl muhteşem şeyler yapabildiğini, nasıl inanılmaz yerlerde yaşayabildiğini ve psikolojilerini nasıl limitlerine kadar zorladıklarını daha net anlamamızı sağlıyor.

Biz insanları dünyanın en başarılı canlısı yapan benzersiz makinenin hiç bir yerde göremeyeceğiniz hikayesini kaçırmayın…

İnsan Atlası, Pazar 21:00, tekrarı C.tesi 14:15’de...

Sayfa Yükleniyor...