Taş atan çocuklara esrar satan 2 kişi yakalandı

Adana'da, izinsiz gösterilerde taş atan bazı çocuklara esrar sattıkları belirlenenlere yönelik düzenlenen operasyon kapsamında iki kişinin daha yakalandığı bildirildi.

Anadolu Ajansı 07.01.2010 - 10:44

Taş atan çocuklara esrar satan 2 kişi yakalandı

Adana Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, Barbaros Mahallesi'ndeki izinsiz gösterilerde polise taş ve molotofkokteyli atanlara yönelik operasyon düzenledi.

Zanlıların, bir torbayı yol kenarına atarak kaçtığını belirleyen ekipler, poşette birer içimlik 30 paket halinde esrar ele geçirdi.

Olay Yeri İnceleme ve Kimlik Tespit Şube Müdürlüğü’nün yaptığı incelemenin ardından zanlıların, parmak izine ulaşıldı. Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü Narkotik Suçlar Büro Amirliği ekipleri, uyuşturucu suçundan sabıkalı Osman İ. (20) ve Mehmet O'yu (19) gözaltına aldı.

Zanlıların, terör örgütü lehine düzenlenen izinsiz gösterilere katılanlara esrar sattıkları, özellikle bazı çocukları ''cesaret vermek'' için uyuşturucuya alıştırdıkları tespit edildi.

Yetkililer, uyuşturucu ve kaçak sigarayla ilgili zanlıların özellikle izinsiz gösterilerin yoğun olduğu dönemlerde bu mahallelerde etkin olduklarını vurguladılar.

Ekipler, hafta içinde düzenledikleri operasyonda Mustafa T. elebaşılığındaki bir çetenin kendi bölgelerindeki sabıkalılara esrar satışı yaparak, bağımlı hale getirdikleri öğrenilmişti.

Bağımlı hale gelen sabıkalılara esrar karşılığı gasp ve tehdit gibi işler yaptıran çetenin, izinsiz gösterilere katılan 15-18 yaş arasındaki bazı çocuklara da, ''cesaret vermek'' için esrar sattığı belirlenmiş, 15 kişi yakalanmıştı.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...