Tatvan'da polis noktasına roketatarlı saldırı

Bitlis'in Tatvan ilçesindeki polis kontrol noktasına, terör örgütü PKK mensuplarınca roketatar ve uzun namlulu silahlarla saldırı düzenlendi. İlçedeki 5 mahallede de sokağa çıkma yasağı ilan edildi.

Haberler - Anadolu Ajansı 01.09.2016 - 09:47

Tatvan'da polis noktasına roketatarlı saldırı

Bitlis Valisi Ahmet Çınar, Tatvan'da yol kontrolü yapan polis ekibine teröristlerce saldırı gerçekleştirildiğini belirtti.

Saldırının, Çağlayan Mahallesi'nin üst tarafındaki ormanlık tepeden yapıldığını vurgulayan Çınar, "Tatvan ilçesi çıkışındaki polis kontrol noktasında yol uygulaması yapan ekiplere, terör örgütü PKK mensuplarınca roketatar ve uzun namlulu silahlarla saldırı düzenlenmiştir. Saldırıda herhangi bir yaralanma ve can kaybı yaşanmadı. Güvenlik güçlerimizce saldırıya anında karşılık verilmiştir. Yaşanan kısa süreli çatışmanın ardından teröristler bölgeden kaçtılar. Güvenlik güçlerimizce bütün kaçış noktaları tutuldu" diye konuştu.

Teröristlerin yakalanması için bölgede operasyonların devam ettiğini vurgulayan Vali Çınar, sosyal medyada "Bombalı araçla saldırı yapıldığı" yönündeki paylaşımların da gerçeği yansıtmadığını kaydetti.

5 MAHALLEDE SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI İLAN EDİLDİ

Öte yandan Tatvan ilçesinde 5 mahallede sokağa çıkma yasağı ilan edildi.

Dumlupınar, Fatih, Çağlayan, Fuar ve Karataş mahallelerinde ilan edilen sokağa çıkma yasağının sabah saat 10.00'a kadar devam edeceği bildirildi.

Sokağa çıkma yasağı kararı belediye hoparlörlerinden vatandaşlara duyuruldu.

Sayfa Yükleniyor...