TDH’den Sarıgül’e CHP desteği

Liderliğini yaptığı Türkiye Değişim Hareketi’nden Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül'e CHP’den büyükşehir belediye başkanı adayı olması için destek çıktı. Partililerin lehine sloganlar attığı Sarıgül gözyaşlarını tutamadı.

05.10.2013 - 11:46

TDH’den Sarıgül’e CHP desteği

Türkiye Değişim Hareketi’nin (TDH) Kumburgaz’da düzenlediği toplantıya partinin il, ilçe başkanları ile kadın ve gençlik kolları yöneticilerinin yer aldığı yaklaşık bin kişi katıldı.

Partinin Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, toplantıya partinin Genel Sekreteri Hasan Aydın, CHP Çatalca Belediye Başkan Aday Adayı Engin Akman ve Dr. Hüseyin Çorbacıoğlu ile birlikte geldi.

Yapılan toplantıda parti yönetimi, Mustafa Sarıgül'ün CHP’den İstanbul Büyükşehir Belediye başkanlığına aday olması halinde destek vereceklerini duyurdu.

Salonda “Her yer Şişli, her yer Sarıgül”, “Millet seninle, durma ilerle”, “İstanbul’da Sarıgül zamanı geldi” sloganlarıyla karşılandı.

Konuşması sırasında duygusal anlar yaşayan Belediye Başkanı Sarıgül, gözyaşlarını tutamadı.

Partililere seslenen Sarıgül, “Bu zulümleri yapanlar, toplumu kamplaştırmaya çalışanlar, İstanbul’dan geldiler. Allah’ın izniyle sizlerin gücüyle, yurttaşlarımızın desteğiyle inşaallah 6 ay 9 gün sonra İstanbul’dan gideceklerdir” diye konuştu.

Sargül’ün CHP’den aday olup olmayacağı şu anda netlik kazanmadı.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...