Teknik heyetin incelemesinden sonra arama çalışmalarına başlanacak (Yeni çığ düştü)

Van-Bahçesaray kara yolunda çığ düşen bölgede, teknik ekiplerin yapacağı değerlendirme sonucuna göre arama kurtarma çalışmalarının yeniden başlatılıp, başlatılmayacağına karar verileceği bildirildi. Van-Çatak karayoluna da yeni bir çığ düştü. Trafiğe kapalı olan yolda düşen çığ nedeniyle kayıp yaşanmadığı bildirildi.

van-çığ.jpg

Valilikten yapılan açıklamaya göre, kar, tipi ve çığ tehlikesi nedeniyle Güzeldere ve Kurubaş geçitlerinde kapatılan Van-Hakkari kara yolu ulaşıma açıldı.

Van-Çatak ve Bahçesaray yolunun da olumsuz hava şartları nedeniyle kapalı olduğu kaydedilen açıklamada, "Çığ düşmesi olayıyla ilgili kentte bulunan teknik heyet, çığ bölgesine doğru hareket etti. Ara verilen arama kurtarma çalışmalarına başlanıp başlanamayacağına yapılacak inceleme sonucunda karar verilecek." denildi.

YENİ BİR ÇIĞ DÜŞTÜ

Van Valisi Mehmet Emin Bilmez, Çatak-Van kara yolunun 10. kilometresindeki Elmacı mevkisine çığ düştüğünü söyledi.

Söz konusu kara yolunun bölgedeki olumsuz hava koşulları nedeniyle vatandaşların can güvenliği için dünden bu yana trafiğe kapalı olduğunu kaydeden Bilmez, "Karayolları ekiplerimiz söz konusu yolu açmak için tedbirli bir şekilde çalışma yürütüyor. Vatandaşlarımızdan bütün uyarıları dikkate almalarını istiyoruz." dedi. 

Valilikten yapılan açıklamada da, "Yol geceden beri trafiğe kapalı olduğu için can ve mal kaybı bulunmuyor" ifadeleri kullanıldı. 

VİDEO: 5 KİŞİYİ KURTARAN AYHAN, YAŞANANLARI ANLATTI

Sayfa Yükleniyor...