TEM'de köpek yakalama operasyonu

Okmeydanı TEM bağlantı yolunda dolaşan bir köpek, trafiği aksattı. Bir otomobilin kaportasına saklanan köpek, itfaiye ekiplerince yakalandı.

İHA 01.10.2018 - 09:39

TEM'de köpek yakalama operasyonu

TEM Otoyolu’nda bir sürücünün elini ısıran köpek, itfaiye operasyonu ile yakalandı.

Olay, TEM Otoyolu Okmeydanı bağlantı yolunda meydana geldi. Öğle saatlerinde seyir halinde olan bir minibüs sürücüsü, bir köpeği görerek durdu.

Araçların çarpmaması için hayvanı almak isteyen sürücü ilk teşebbüsünde başarılı olamadı. Bunu gören bir başka otomobil sürücüsü ise durarak yardımcı olmak için aracından indi.

İki sürücü hayvanı sakinleştirmek için bir süre uğraştı. Ancak korkan hayvan bu çalışmalar esnasında sürücülerden birinin elini ısırarak minibüsün motoruna girdi. Bunu gören sürücüler durumu itfaiyeye bildirerek yardım istedi.

İhbar üzerine olay yerine gelen itfaiye ekipleri minibüsün motoruna sıkışan hayvanı kurtarmak için çalışma başlattı. İtfaiye tarafından yapılan çalışmalara hayvanın elini ısırdığı sürücü de destek verdi. Yaklaşık yarım saatlik çalışmanın ardından motor kısmına giren hayvan çıkartıldı. Motor kısmından çıkarılan hayvanın bir köpek olduğu anlaşıldı. Yaralı olduğu görülen köpek, tedavisi yapılmak üzere veterinere götürüldü.

Isırılan sürücü, ’’Ben yoldan geçiyordum, trafik yoğunlaştı. Yolda köpeği görünce durdum. Isırıyor dediler ancak ben yakalayabileceğimi düşündüm ancak elimi ısırdı. Şimdi çıkarmalarını bekliyorum ardından hastaneye gideceğim’’ ifadelerini kullandı.

TRAFİK DURDU

İtfaiye ekiplerinin çalışmaları sırasında TEM Otoyolu Okmeydanı bağlantı yolu Fatih Sultan Mehmet Köprüsü istikametinde uzun araç kuyrukları oluştu. Yaklaşık yarım saat süren çalışmalar nedeniyle trafik yoğunluğu yaşandı. Çalışmaların tamamlanmasının ardından trafik akışı normale döndü.

AMELİYAT EDİLECEK

Şişli İtfaiye Amirliğine bağlı ekipler tarafından kurtarılan yaralı hayvan muhafaza altına alınarak veteriner hekime teslim edildi. Yabani olduğu belirtilen köpeğin tedavisinin ardından doğaya salınacağı belirtildi.

Sayfa Yükleniyor...