Teröristler polisleri hedef aldı

Mardin ve Hakkari'de polis araçlarına silahlı ve bombalı saldırılar düzenlendi. Mardin'de ki polis yaralanırken, Sirtte de askeri kışlaya roket atıldı.

Haberler 22.07.2010 - 22:50

Mardin'in Ömerli ilçesinde devriye görevi yapan polis aracına teröristlerce düzenlenen silahlı saldırıda 2 polis yaralandı.

Saat 22.00 sıralarında Hürriyet Caddesi'nde devriye görevi yapan polis otosuna PKK'lı teröristlerce silahlı saldırı düzenlendi. Saldırıda 2 polisin yaralandığı bildirildi. Bölgede operasyon sürüyor.

HAKKARİ'DE BOMBALI SALDIRI
Hakkari ile merkeze bağlı Bay köyü arasında devriye görevi yapan Emniyet Müdürlüğü'ne ait zırhlı aracın geçişi sırasında, yol kenarına döşenen patlayıcı infilak etti. Patlamada, can ve mal kaybı olmadı.

Patlamanın ardından başlatılan operasyonlarda, aynı bölgede ikinci patlayıcı bulundu. Patlayıcının etkisiz hale getirilmesi için bomba uzmanları bölgeye sevk edildi.

KIŞLAYA SALDIRI
Siirt'te ise Eruh karayolu üzerindeki Doğu Kışlası’na akşam saatlerinde teröristlerce roketatarlı saldırı düzenledi. Saldırıda can kaybı olmadı, bölgede operasyon başlatıldı.

Sayfa Yükleniyor...