Törenlere giden iki çocuğa lokomotif çarptı

Adana'da, okullarında düzenlenen 19 Mayıs Atatürk'ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı törenine giderken, lokomotifin çarptığı iki çocuktan biri öldü, diğeri ağır yaralandı.

Haberler - Anadolu Ajansı 19.05.2010 - 13:23

Törenlere giden iki çocuğa lokomotif çarptı

Adana’da Dervişler İlköğretim Okulu 2. sınıf öğrencisi Halil Temelli ile 4. sınıf öğrencisi Mustafa Karlıdağ, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı törenine gitmek için sabah saatlerinde evlerinden çıktı.

Şehit Erkut Akbay Mahallesi'ndeki tren yolundan geçmeye çalışan iki çocuğa, Osmaniye'den Adana'ya geldiği bildirilen makinistler Ramazan E. ile Recep B. idaresindeki vagonu bulunmayan lokomotif çarptı.

Kazada ağır yaralanan iki çocuk, Yüreğir Başkent Hastanesi’ne kaldırıldı. Halil Temelli burada yapılan müdahaleye rağmen kurtarılamadı. Tedavi altına alınan Karlıdağ'ın ise hayati tehlikesinin sürdüğü belirtildi.

Gazetecilere açıklama yapan baba Soner Temelli, üç çoğunun en büyüğü olan oğlu Halil'in okulda düzenlenen törenlere katılmak için evden çıktığını belirterek, ''Tren yolundan geçerken lokomotif çarpmış. Makinist olay sırasında gazete okuyormuş. Bu olay aynı yerde olan 2. veya 3. kaza değil. Burada çok sık kaza oluyor. Bir tedbir alınsın'' dedi.

Temelli, oğlunun ölüm haberini yakınlarına da telefonla bildirirken, göz yaşlarını tutamadı. Baba Temelli'yi evine gelen yakınları teselli etmeye çalıştı.

Bu arada, olayı duyunca hastane önüne gelen Temelli ailesinin komşusu Rahime Sevinç de aynı yerde 1,5 yıl önce 15 yaşındaki oğlu Kadir'i de tren kazası sonucu kaybettiğini belirterek, kazaların önlenmesi için tedbir alınmasını istedi.

Kaza sonrası makinistler Ramazan E. ile Recep B. ifadeleri alınmak üzere Cumhuriyet Polis Merkezine götürüldü.

Sayfa Yükleniyor...