TSK’dan saldırı açıklaması

Genelkurmay Başkanlığı, İskenderun'daki saldırının ''terör örgütünün sözde Amanoslar Saha Sorumlusuna bağlı bir grup tarafından yapıldığının değerlendirildiğini'' bildirdi.

31.05.2010 - 18:37

Genelkurmay Başkanlığı’ndan yapılan Bilgi Notu’nda İskenderun'daki Deniz Üs Komutanlığına düzenlenen saldırıyla ilgili açıklama da bulunuldu.

Bilgi Notu’nda şunlar belirtildi;

“31 Mayıs 2010 günü saat 00:10'da, nöbetçi personeli taşıyan askerî araca, Kışlanın doğusunda Adana-Hatay Otobanına yakın kışla tel örgüleri dışında yakın mesafeden, roketatar ve uzun namlulu silahlarla bir grup bölücü terör örgütü mensubu tarafından kısa süreli silahlı saldırıda bulunulmuştur.

Silah seslerinin duyulması üzerine Kışla Ani Müdahale Kıt'ası derhal olay yerine intikal etmiş ve olaya müdahale etmiştir. Ancak teröristlerin kısa süre içerisinde Adana-Hatay Otobanını geçerek ormanlık alana girdiği ve saldırının terör örgütünün sözde Amanoslar Saha Sorumlusuna bağlı bir grup tarafından yapıldığı değerlendirilmektedir.

Yapılan silahlı saldırı sonucu;

* 6 Er şehit olmuş,

* 7 Er yaralanmıştır. Yaralılardan üç (3) Erbaş/Er uçakla GATA'ya sevk edilerek tedavi altına alınmıştır.

Teröristlerin yakalanarak etkisiz hale getirilmesi maksadıyla Adana Jandarma Bölge Komutanlığı Jandarma Özel Harekât Birliğince (JÖH) operasyona başlanmıştır.

Olay üzerine İskenderun Cumhuriyet Başsavcılığınca gerekli soruşturmaya saat 01:15'te başlanmıştır.

Kamuoyuna saygı ile duyurulur.”

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...