Türkiye’nin ilk 3D LED televizyonu

Basına açıklanan Arçelik 3D LED TV, 55 inç ekrana sahip, USB belleğe kayıt yapabiliyor, özel gözlükleriyle birlikte geliyor.

Haberler 25.10.2010 - 13:14

Türkiye’nin ilk 3D LED televizyonu

Arçelik, ‘Made in Turkey’ damgalı ilk 3D LED televizyonunu tanıttı. Resim detaylarını 4 kat artıran Full HD ve akıcı görüntüleri net ve canlı gösteren 200 Hz Full Motion + teknolojisilerine sahip Arçelik 3D LED TV, elbette özel 3D gözlükleriyle geliyor.

Cihazın sahip olduğu 4HDMI girişi, DVD oynatıcıdan gelen görüntü ve sesin kayıpsız aktarılmasını sağlıyor. Televizyonla birlikte gelen özel 3D gözlükler de tabii ki active shutter teknolojisiyle çalışıyor. Bu gözlükler televizyonda bulunan transmitter cihazlarla haberleşiyor ve saniyede 100 kere bir gözü açıp diğer gözü kapatarak üç boyut efekti yaratıyor.

Ürünün öne çıkan diğer bir önemli özelliği ise dijital kablolu yayınlara uyumlu olması. Bu sayede harici bir kutuya ihtiyaç duymadan dijital kablolu yayınları alabiliyor. USB girişi sayesinde fotoğraf, video, müzik gibi veriler televizyonda görüntülenebilirken, HD filmler de kolaylıkla izlenebiliyor. Dijital kablolu yayınları USB’ye kaydetme imkanı da var.

Sayfa Yükleniyor...