Kadir Has Üniversitesi, Pioneer, Virgin Radio ve S&S Music Maker iş birliğiyle hayata geçen Pioneer DJ Academy, 8 Mart’tan itibaren Kadir Has Üniversitesi Yaşam Boyu Eğitim Merkezi ve Virgin Radio bünyesinde eğitim vermeye başlıyor.

Akademik gücü ile Kadir Has Üniversitesi, sektördeki deneyimi ile Türkiye’nin ilk profesyonel müzik ve eğlence şirketi S&S Music Maker, adını akademiye veren ve eğitim programında en son teknolojiye sahip ürünlerini öğrencilerin kullanıma sunacak olan Pioneer ve tüm stüdyoları ile Virgin Radio akademinin mimarları arasında yer alıyor.

Pioneer DJ Academy için ilk adım Kadir Has Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Aydın ve S&S Music Maker’ın kurucusu Salih Saka tarafından imzalanan protokol ile atıldı. İmza töreninde konuşan Prof. Dr. Mustafa Aydın, “Kadir Has Üniversitesi olarak toplumun ihtiyaçlarının belirlenerek bu ihtiyaçların karşılanmasını temel görevimiz kabul ediyoruz. Bu kapsamda Yaşam Boyu Eğitim merkezimizde hayata geçirdiğimiz programlarla gençlerimize ve profesyonel alanlarını değiştirmek isteyen herkese yeni meslekler edinmeleri için önemli fırsatlar sunuyoruz. Pioneer DJ akademinin de bu alanda önemli bir rol oynayacağına inanıyorum” dedi.

Aynı zamanda DJ akademinin de kurucusu olan Salih Saka, programdan mezun olan başarılı gençlerin TURYİD bünyesindeki gece kulübü ve mekanlarda çalışma imkanı bulacağını belirterek, “Her DJ kendi başına bir markadır. Biz de bu akademi sayesinde yeni yetenekleri, yeni markaları kulüplere sokacağız” şeklinde konuştu.

DJ’lik ile ilgili tüm konularda yüksek standartlarda eğitim vermeyi amaçlayan program, DJ Sertifika Programı Basic/Pro ve DJ Prodüksiyon Sertifika Programı olmak üzere iki ana dalda uygulanacak. 8 Mart 2011 tarihinde başlayacak olan Pioneer DJ Academy 6 hafta boyunca Salı ve Perşembe akşamları Doğuş Power Center ve Kadir Has Üniversitesi dersliklerinde eğitim verecek.

Eğitmenler: SALiH SAKA, ENGİN YELKENCİ, EROL ÇAĞATAY ZIMBA, ALİ MOBASERİ, ORHAN AKGÜN, ÖKTEM ATILAL, TOLGA SAKA, İLKER EVCİ,

Misafir Eğitmenler: MURAT UNCUOGLU, U.F.U.K, DJ TARKAN, DJ YAKUZA, FRESH B, BURAK YETER, SULTANA