Ünal'dan MHP ve BDP'ye: Tahterevalli siyaseti

AK Parti Grup Başkanvekili Mahir Ünal, İmralı görüşmeleriyle ilgili açıklama yapan MHP ve BDP’yi eleştirdi. Ünal, “MHP ve BDP’nin yaklaşımı devlet aklından uzaktır. Bu tahterevalli siyasetidir” dedi.

08.01.2013 - 15:32

Ünal'dan MHP ve BDP'ye: Tahterevalli siyaseti

AK Parti Grup Başkanvekili Mahir Ünal, İmralı’daki görüşmeleriyle ilgili muhalefetten gelen açıklamaları değerlendirdi.

Terörün ülkenin ortak sorunu olduğunun altını çizen Ünal, "Türkiye 30 yıldan beri yakıcı sorunla mücadele ediyor. AK Parti bu sorunu çözmek için sorumluluk ve siyasi risk almıştır. Bu sorunla ilgili hiç kimsenin farklı siyaset ya da sorumsuz siyaset gütmesi sözkonusu olamaz'' dedi.

MHP lideri Devlet Bahçeli’nin Meclis’teki Grup Toplantısı’na yaptığı açıklamaya tepki gösteren Ünal, “Bu metni hazırlayıp Sayın Devlet Bahçeli’nin önüne koyan zihniyet, sorunlu ve klinik bir zihniyettir. Sorunun mucidi bu zihniyettir. Herkesi hain gören zihniyet sorunludur” dedi.

Konuşmasında BDP Eşbaşkanı Selahattin Demirtaş’ın açıklamalarına da tepki gösteren Ünal, “Çözüm girişimini siyasi bir fırsata dönüştürme isteği önümüzde sorun olarak durmaktadır” diye konuştu.

MHP ve BDP’nin çözüme katkı sunmadığını savunan Mahir Ünal, “MHP ve BDP’nin yaklaşımı devlet aklından uzaktır. Bu tahterevalli siyasetidir” ifadelerini kullandı.

“Hükümete açık kredi veriyoruz” diyen CHP’nin tavrını da eleştiren Ünal, “İç mutabakatını sağlayamamış bir ana muhalefetle karşı karşıyayız” diye konuştu.

Süreçte iki farklı bakışın olduğunu vurgulayan AK Parti Grup Başkanvekili Ünal, şöyle konuştu: “Çözümden yana olanlar ile maalesef bu sorundan beslenenler var. Bu bir samimiyet testidir.”

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...