Üniversiteli kardeşlerin harçlık kavgası: 1 ölü

Sivas'ta biri üniversite, diğeri yüksek lisans öğrencisi 2 kardeş arasında, ailenin verdiği harçlık konusunda çıktığı ileri sürülen kavgada kardeşlerden biri bıçaklanarak öldü.

Anadolu Ajansı 08.10.2009 - 13:18

Üniversiteli kardeşlerin harçlık kavgası: 1 ölü

Tuzlugöl Mahallesi Huzur Sokak'taki tek katlı evlerinde, Cumhuriyet Üniversitesi Sivas Meslek Yüksekokulu Elektronik Haberleşme Teknolojisi Bölümü öğrencisi Murat K. (21) ile aynı üniversitenin Fen-Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümünden mezun olduktan sonra bu yıl Kırıkkale Üniversitesinde tezsiz yüksek lisans yapacağı öğrenilen ağabeyi Fatih Turan K. (25) arasında ailenin verdiği harçlık konusunda tartışma çıktı.

Tartışmanın kavgaya dönüşmesi üzerine Murat K'nin ağabeyi Fatih Turan K'yi ekmek bıçağıyla yaraladığı ileri sürüldü.

Ağır yaralanan Fatih Turan K, Cumhuriyet Üniversitesi Tıp Fakültesi Araştırma ve Uygulama Hastanesinde müdahaleye rağmen kurtarılamadı.

Kolundan yaralanan Murat K'yi yakalamak için çalışma başlatan ekipler, üniversite otobüslerinde ve bölgede araştırma yaptı. Necip Fazıl Kısakürek Caddesi'nde yakalanan Murat K, Numune Hastanesinde sağlık kontrolünden geçirildikten sonra emniyete götürüldü.

Olayda kullanılan bıçak, evin arka bahçesinde bulundu.

Zanlının Kırıkkale'ye gitmeye hazırlanan ağabeyi ile kendilerine verilen harçlık konusunda tartıştığı, paranın ağabeyinin kontrolü altında olduğunu ileri sürdüğü belirtildi.

İki gencin babası Remzi K'nin 4'ü kız 2'si erkek 6 çocuk babası ve emekli olduğu öğrenildi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...