Uyanmayan oğlunu öldü sandı, doktoru sopayla dövdü

Osmaniye'de ilacın etkisiyle uyuyan oğlunun öldüğünü sanan bir baba, aile hekimini sopayla dövdü.

Haberler - DHA 19.03.2015 - 15:05

Uyanmayan oğlunu öldü sandı, doktoru sopayla dövdü
Aile Hekimi Mehmet Ali Aykan

Uyuşturucu bağımlısı olduğu iddia edilen 17 yaşındaki A.D., dün Esenevler Mahallesi'ndeki Kurtuluş Sağlık Ocağı'nda giderek tedavi olmak istedi.

Genci muayene eden 62 yaşındaki Dr. Mehmet Ali Aykan, rahatlaması için A.D.'ye uyku ilacı verdi. Eve dönen A.D.'yi sabah uyandıramayan ailesi oğullarının öldüğünü sandı.

BABASI SOPAYLA DOKTORA SALDIRDI

Bunun üzerine sağlık ocağına giden baba 48 yaşındaki Mahmut D., elindeki sopayla doktora saldırdı. Başından aldığı darbeler sonucunda yaralanan Mehmet Ali Aykan, Osmaniye Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı.

Şikayet üzerine baba gözaltına alınarak soruşturma başlatıldı. A.D.'nin ise daha sonra uyanıp, kendine geldiği öğrenildi.

DOKTOR: İYİLİKTEN MARAZ DOĞARMIŞ

Saldırının şokunu üzerinden atamayan Doktor Mehmet Ali Aykan şöyle konuştu:

"İyilikten maraz doğar derler. Bu yaşadığım olay tam olarak ona giriyor. Oğlu uyuşturucu kullanıyordu. Uyuması, kendini rahat hissetmesi için uyku ilacı verdim. Sabah normal uyandığı saatte uyanmayınca öldüğünü sanmışlar.

''POŞETTEN ÇIKARDIĞI SOPAYI BAŞIMA 3 DEFA VURDU''

A.D.'nin babası sabah odama girdi ve poşetin içindeki sopayı çıkararak başıma 3 defa vurdu. Neye uğradığımı şaşırdım.''

MESLEKTAŞLARI OLAYI KINADI

Daha sonra Osmaniye Halk Sağlık Müdürü Doktor Alper Latif Boz, Sağlık Sen Şube Başkanı Muhittin Çenet ve Osmaniye Tabip Odası Başkanı Dr. Bengü Başlamışlı İmadoğlu, Aykan'ın tedavi gördüğü hastaneye gelerek geçmiş olsun ziyaretinde bulundular. Dr. İmadoğlu, doktorlara yapılan saldırıyı şiddetle kınadıklarını söyledi.

Sayfa Yükleniyor...