Vergi borcu yapılandırma başvuruları için son gün ne zaman? (KYK, SGK, MTV borç yapılandırma başvuruları nasıl yapılır?)

Vergi borcu olanlar için 18 taksite varan fırsatlarda ödeme şansının yakalandığı bu kanuna ilgi yoğunken başvurular devam ediyor… Peki Vergi borcu yapılandırma başvuruları son gün ne zaman?  KYK, SGK, MTV borç yapılandırma başvurusu nasıl yapılır?

27.01.2021 - 13:06

Vergi borcu yapılandırma başvuruları için son gün ne zaman? (KYK, SGK, MTV borç yapılandırma başvuruları nasıl yapılır?)

Miyonlarca vatandaşı yakından ilgilendiren vergi borcu yapılandırma başvurularında son günler

Vergi borcu yapılandırma fırsatında, borcunu tek seferde ödeyen vatandaşlar faiz silme olanağından yararlanabilecek. Vergi borcu yapılandırma başvuruları, İnteraktif Vergi Dairesi sistemi üzerinden yapılıyor.

VERGİ BORCU YAPILANDIRMA BAŞVURULARI SON GÜN NE ZAMAN?

Son duyuruya göre vergi borcu yapılandırma başvuruları 31 Ocak’a uzatılmış fakat tatil gününe denk geldiği için son başvuru tarihi 1 Şubat olarak duyurulmuştu. KYK, SGK, MTV borçları İnteraktif Vergi Dairesi sistemi üzerinden alınıyor.

7256 sayılı yapılandırma kanunuyla gerçekleştirilecek olan vergi borcu yapılandırma kapsamında ödeme işlemleri 18 aylık taksitler ve 36 aylık vadeyle tamamlanacak.

VERGİ BORCU YAPILANDIRMA BAŞVURULARI NASIL YAPILIYOR?

Vatandaşlar, vergi dairelerine gitmek yerine İnteraktif Vergi Dairesi internet adresi üzerinden başvuru yapabilecek. Vatandaşlar 7 gün 24 saat online olarak başvurularını gerçekleştirebilecek. İnteraktif Vergi Dairesi üzerinden başvurusu alınan mükellefler, belirlenen plana göre ödemelerini peşin veya taksitler şeklinde anlaşmalı bankaların kredi kartlarını kullanarak yapabilecek. E-devlet sistemi üzerinden de İnteraktif Vergi Dairesi sistemine erişilebiliyor.

NTV uygulamasını indirin, gelişmelerden haberdar olun

google-play app-store Huawei App Gallery

Sayfa Yükleniyor...