Vural: Eski ASKİ müdürünün borcu silindi mi?

MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, ''Sayın Gökçek, vatandaşa nohut, kömür; yandaşlarına ise villa, arsa ve rant dağıtıyor'' dedi. Vural, sordu: "Eski ASKİ Genel müdürünün 1 milyon liranın üzerindeki borcu silindi mi?''

Anadolu Ajansı 10.03.2009 - 16:06

MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, TBMM'de düzenlediği basın toplantısına, Ankara Büyükşehir Belediyesinin gıda paketi ile maket villa getirdi.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'in vatandaşlara gıda maddesi ve kömür dağıtığını, yandaşlarına ise rant sağladığını iddia eden Vural, ''Sayın Gökçek vatandaşa nohut, kömür, yandaşlarına ise villar, arsa, rant dağıtıyor'' diye konuştu.

Daha önce, Gökçek'in belediye başkanlığı döneminde aldığı villa ile ilgili sorular yönelttiğini anımsatan Vural, Gökçek'in bunun hesabını veremediğini ileri sürdü.

Vural, bu konuyla ilgili bilgileri Cumhuriyet savcılığına da gönderdiğini ifade etti.

Vatandaşlardan kendisine Ankara Büyükşehir Belediyesi ile bilgi ve talepler geldiğini belirten Vural, ''Vatandaş karar verdi; Gökçek'i istemiyor'' dedi.

ASKİ'de çalışanların kendisine mektup gönderdiğini, söz konusu mektupta bazı belgelerin bulunduğunu iddia eden Vural, ''Eski ASKİ Genel Müdürü İhsan Fincan'a, kamuyu zarara uğrattığı için çıkarılan 1 milyon 53 bin 237 liralık borç silinmiş midir? Aynı kişinin kendisi ve yakınlarının üzerine olan servetin kaynağı nedir?'' sorusunu yöneltti.

Vural ayrıca, Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Seyfi Saltoğlu'nun mal varlığının kaynağının da açıklanmasını istedi.

Melik Gökçek'in pazartesi günü yurtdışına çıktığını belirten Vural, Gökçek'in, yurt dışına kimin uçağı ile ve kiminle, nereye gittiğini sordu.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...