Windows XP’de son henüz gelmedi

Kullanıcıların ısrarı, gelişen Netbook pazarının baskısı, Wİndows Vista’da var olan problemler ve kullanıcıların Windows XP’ye geri dönüşleri, emektar işletim sisteminin bir süre daha piyasada kalmasını sağlayacak...

Haberler 23.12.2008 - 17:23

Windows XP’de son henüz gelmedi

Geçtiğimiz Ocak ayında piyasadan çekileceği açıklanan ancak, kullanıcıların ve donanım üreticilerinin yaptığı büyük baskı sayesinde hayatı 31 Ocak 2009’a kadar uzatılan Windows XP, Microsoft’tan verilen bilgiye göre bir süre daha piyasada kalacak.

Microsoft’un bilgisayar üreticilerine gönderdiği bilgi notunda önümüzdeki ay lisans satışının tamamen durdurulması planlanan işletim sistemi için 2009’un Mayıs ayına kadar lisans satışının sürdürüleceği belirtildi.

Microsoft, Windows XP’nin Netbook sınıfı bilgisayarlar için 2010 yılına kadar lisanslanabilirliğinin devam ettiğini, bu yeni “uzatma”nın Windows Vista çalıştırabilen bilgisayarlar için geçerli olduğunu belirtti. Bilindiği üzere Windows Vista, ihityaç duyduğu yüksek sistem gereksinimleri yüzünden Netbook sınıfı bilgisayarların bir çoğunda kullanılamıyor.

Sayfa Yükleniyor...