Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan, Necmettin Erbakan Kültür Merkezi'nde düzenlenen bir toplantıya katıldı. 

"Son günlerde birileri yeniden elini tetiğe götürmeye çalışıyor" görüşünü dile getiren Akdoğan, şunları ifade etti: 

"Açık söylüyorum, bu çok tehlikeli bir oyundur. Kamu düzeni ve güvenliğinden asla taviz vermeyiz. Silah üzerinden hesap yapmak ateşle oynamaktır. Ateşle oynayanlar her zaman kendileri kaybederler. Biz, bugün Cumhurbaşkanımız da Başbakanımız da açıkladı, Çözüm Süreci'nde son derece kararlıyız ve samimi bir şekilde neticeye ulaşmaya çalışıyoruz. Fakat kimse bunu istismar etmesin, kimse yanlış yerlere çekmeye çalışmasın, kimse sorumsuz açıklamalarla süreci zehirlemeye, baltalamaya çalışmasın. Çözümün dili bu değildir, barışın dili bu değildir, kardeşliğin dili bu değildir. Bu noktada herkesi sorumlu davranmaya, sorumlu konuşmaya davet ediyorum. Biz ateşi söndürmeye çalışıyoruz, birileri ateşe benzin dökmeye çalışırsa kendisi kaybeder."

Başbakan Yardımcısı Akdoğan, yaşatmak için uğraştıklarına dikkati çekerek, 44 bin insanın hayatını kaybettiğini, analar ağlamasın diye uğraştıklarını ve yüz milyarlarca dolar ülke kaynağının da heba olduğunu belirtti.

Akdoğan, "Kim aksi istikamette hareket ederse, yanlış hesapların içine girerse, ateşle oynamaya çalışırsa, elini tekrar tetiğe götürürse o kaybeder ve bunlara asla geçit vermeyiz" dedi.