Yanlış evi haczettiler

Muğla’nın Bodrum ilçesinde icra memurları, yanlış bir eve girerek tüm eşyaları haczetti. İşten gelen ev sahibi, kilidin de değişitirilmesi nedeniyle kapıda kaldı.

Anadolu Ajansı 18.12.2015 - 12:16 | Son Güncelleme : 18.12.2015 - 12:27

Yanlış evi haczettiler

Bodrum’a bağlı Külcü Sokak'ta yaşayan Ummuhan Erciyes, pazartesi akşamı işyerinden çıkıp geldikleri evlerinde kaplarının kilidinin değiştirilmesi nedeniyle eve giremedi.

Evin perdelerin de yerinde olmadığını gören Erciyes, soyulduklarını düşünerek durumu polise bildirdi.

Olay yerine gelen polis ekiplerince yapılan araştırma sonucunda Erciyes'in evindeki eşyaların icra memurları tarafından tahliye edildiği tespit edildi.

Yapılan tahliye işleminin yanlış adrese yapıldığının belirlenmesi üzerine, söz konusu tahliye işlemini gerçekleştiren icra memurları aldıkları eşyaları tekrar Erciyes'in evine getirdi.

9 ay önce evlendiğini belirten Erciyes, evindeki malzemelerin birçoğunun yeni olduğunu söyledi.

“GECE VAKTİ SOKAKTA KALDIM”

Yaşadığı olay neticesinde psikolojisinin bozulduğunu belirten Erciyes, "Akşam eve geldiğimde ne yapacağımı bilemedim. Evime hırsız girdi zannettim. Benim hiç haberim yokken, hiçbir suçum günahım yokken gecenin bir vakti sokakta kaldım" dedi.

Erciyes, bir komşunun "Ne oldu siz bugün taşınmadınız mı?" diye sorması üzerine evinin soyulduğunu düşünerek perişan bir duruma düştüğünü anlattı.

“EŞYALARIM PERİŞAN HALDE GELDİ”

Eve gelen memurların icra memurlarının evin anahtarını da değiştirdiğini belirten Erciyes, şöyle konuştu:

"Yan evdeki eşyaları tahliye edeceklermiş, bizim evi toparlayıp götürmüşler. Bomboş bir eve geldim ve giremedim. Zaten işten yorgun geliyorum, dinleneceğim yerde sokaklarda rezil oldum. Polisi aradım polis geldi, aradım geldi. Ondan sonra toplandık emniyete gittik. Eşyalarım geldi perişan bir şekilde. Kullanmaya kıyamadığım, üzerine basmaya kıyamadığım eşyalarım çöpe atılmış bir şekilde geldi."

Olayın anlaşılmasının ardından tekrar eve getirilen eşyalarının bir çoğunun kullanılamayacak durumda olduğunu savunan Erciyes, "Perdelerim yağ içinde, battaniyelerim toz içinde. Ben bunları 6-7 ay önce çeyiz olarak getirdim. Tencerelerim ve tabaklarım un çuvallarında kırık vaziyette geldi. Doğru bir şey değil bu. Ben 3-4 gündür ne yemek yapabiliyorum ne de başka bir şey" diye konuştu.

TAZMİNAT DAVASI

Erciyes, olayın ardından sorumlular hakkında şikayetçi olduğunu belirterek, avukatıyla konuyu takip ettiğini vurguladı.

 Ailenin avukatı Mustafa Bal ise gerekli hukuki işlemlerin başlatıldığını ifade ederek, "Mahkeme ile keşif yapılarak evin ve eşyaların ne durumda olduğu tespit edildi. Bilirkişinin rapor sunmasının ardından maddi tazminat davası açılacak" dedi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...