Yekta Kopan'la Sözünü Sakınmadan

Sözünü Sakınmadan'ın son etkinliğinde Semih Gümüş ve Ömer Türkeş’in konuğu Yekta Kopan.

Yekta Kopan'la Sözünü Sakınmadan

SabitFikir ve İstanbul Modern işbirliğiyle düzenlenen Sözünü Sakınmadan son kez gerçekleşiyor.

Sabit Fikir ve İstanbul Modern işbirliğiyle düzenlenen ve bugüne dek pek çok önemli edebiyatçıyı binlerce okurla buluşturan Sözünü Sakınmadan'da usta eleştirmenler Semih Gümüş ve Ömer Türkeş’in son konuğu Yekta Kopan.

Yekta Kopan, 1968 yılında dünyaya geldi. Hayalet Gemi dergisindeki çalışmalarıyla tanınan Kopan’ın ilk kitabı Fildişi Karası 2000 yılında yayımlandı. dtv (Deutscher Taschenbuch Verlag) tarafından yayımlanan Alles Blaue, alles Grüne dieser Welt ve İngiltere’de yayımlanan The Lounge Companion Vol.2 seçkilerinde birer öyküsüyle yer aldı. Daha Önce Tanışmış mıydık? adındaki e-kitabı, altkitap.com tarafından okurlarla buluşturuldu. Okul öncesi için yazdığı ve Şilili ressam Alex Pelayo tarafından resimlenen çocuk kitabı Burun, Marsık Yayıncılık tarafından 2009 yılında piyasaya çıkarıldı. Yekta Kopan çalışmalarını Milliyet Sanat dergisinde, Milliyet Kitap ekinde ve Fil Uçuşu adını verdiği blogunda sürdürüyor.

Yekta Kopan’ın Aşk Mutfağından Yalnızlık Tarifleri kitabı 2002 yılında Sait Faik Hikâye Armağanı’na değer görüldü. Ayrıca Karbon Kopya adlı kitabıyla Dünya Kitap 2007 Yılın Telif Kitabı Ödülü’nü, kurgusuyla dikkat çeken Bir de Baktım Yoksun ile de 2010 Yunus Nadi Öykü Ödülü ve Haldun Taner Öykü Ödülü’nü kazandı. 2012 başında Bulgarcaya çevrilen Bir de Baktım Yoksun, Mısır-Etrac Yayınevi tarafından da Arapça olarak yayımlandı.

Yer : İSTANBUL MODERN – BAHÇE
Tarih : 6 Eylül Perşembe
Saat : 19.30

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...