Windows üzerinde Skype söz konusu olduğunda çoğu kullanıcının aklına sadece teke tek sesli ve görüntülü görüşmeler yapmak gelebilir. Halbuki Skype'ın başka kullanışlı ve eğlenceli özellikleri mevcut. İşte Skype’tan daha çok faydalanabilmenizi sağlayacak ve Skype’ı yoğun bir şekilde kullananların dillerinden düşüremedikleri bazı özellikler:

• Grup video görüşmesi ile birden fazla kişiyle aynı anda görüntülü görüşme:
Gerçekten bir araya gelinerek gerçekleştirilen toplantılara en iyi alternatif olan bu özellik, özel anları paylaşmak, bir şeyler planlamak, etkinlikler düzenlemek veya uzaktaki yakınlarımızla bir araya gelmek için kusursuz bir araç.

• Facebook, Outlook, Hotmail ve Gmail gibi hesaplarınızda kayıtlı kişileri Skype’a aktarma:
Skype’ta üst kısımdaki “Kişiler” menüsünden “Kişileri Al”ı seçin. Bu sayede telefon numaraları arama yapmak veya SMS atmak için sadece bir tık uzağınızda olacak.

• Adres defterinizdeki kişi veya gruplara, Skype’ta çevrimiçi olsunlar veya olmasınlar çok düşük bir tarife karşılığında SMS gönderme:
“Telefonları ara” seçeneğine tıklayarak arama tuşlarını açabilir, arkadaşınızın cep telefonu numarasını girerek SMS düğmesine basabilirsiniz. Veya, listenizdeki bir kişinin üzerine ve ardından o kişinin cep telefonu numarasının göründüğü sekmeye tıklayarak sohbet penceresine bir SMS mesajı girebilirsiniz. Hatta bir grup sohbetinin üzerine tıklayıp bir mesaj girerek “Grup SMS” düğmesine de basabilirsiniz.

• Skype’tan Skype’a arama yaparken ekran paylaşımı:
Bir veya daha fazla kişiyle bir görüşme gerçekleştirirken ekran paylaşımı düğmesine basarak diğerlerinin ekranınızı görmesini sağlayabilirsiniz. Bir sunum yapmak veya gönderim yapmadan bilgi paylaşmak için ideal bir çözüm.

• Skype sohbeti esnasında dosya paylaşımı:
Email ile sorun olabilen büyük dosya paylaşımı, Skype’ın dosya paylaşımı özelliği sayesinde çok kolay bir hale geliyor. Arkadaşlarınız ve aileniz ile fotoğraflar ve videolar, veya iş arkadaşlarınızla büyük sunumlar paylaşmak için bir sohbet esnasında bir kişinin üzerine tıklayabilir veya bir görüşme yaparken dosya paylaşımı düğmesine basabilirsiniz.

Tüm özelliklerini keşfetmek için yeni Skype’ın Windows sürümünü www.skype.com adresinden indirebilirsiniz.