Vizyona girdiği günden bugüne rekor üstüne rekor kıran ‘Yenilmezler’ (The Avengers), 1 milyar dolar barajını aştı. Film 19 gün sonunda en fazla gişe yapan filmler listesinin 11. sırasına yerleşmiş durumda.

Film, ABD ’deki ikinci haftasında ise 103 milyon dolar kazanarak gişenin zirvesindeki yerini korudu.

Tüm dünya hasılatında 11. sıraya yerleşen ‘Yenilmezler’, Türkiye’de de on günde 374 bin 354 kişi tarafından izlendi.

Film dünya çapında 650 milyon dolar gişe hasılatına ulaştığında Disney CEO’su Bob Iger devam filminin çekileceğini açıklamıştı.

Marvel'ın süper kahramanları Nick Fury, Hulk, Kaptan Amerika, Thor, Iron Man, Hawkeye ve Kara Dul'un (Black Widow) birlikte yer aldığı film, bu süper kahramanlar takımının dünyayı kurtarmasını anlatıyor.

İlki 1963’te yayınlanan ve o günden sonra çizgi roman fanatiklerinin mabedi haline gelen Marvel’ın en sevilen serilerinden olan "The Avengers"ın sinema uyarlaması olan yapımda baş rolleri de efsanevi bir kadro paylaşıyor: Robert Downey Jr., Chris Evans, Mark Ruffalo, Chris Hemsworth, Scarlett Johansson, Jeremy Renner, Tom Hiddleston, Stellan Skarsgard ve Samuel L. Jackson’ın yer aldığı süper kahramanlar filmi Yenilmezler'in senarist ve yönetmen koltuğunda ise Joss Whedon oturuyor.