Doğanın içinde, doğa dostu oteller, pansiyonlar, çiftlikler ve konuk evlerine misafir olun.
Hamağa uzanıp kuş sesleri eşliğinde kitabınızı okuyun.

Yakındaki şelalede serinleyin.
Sakin koyları keşfedin.
Yaban hayatını gözleyin.,
Organik sebze ve meyvelerin tadını hatırlayın.
Yanınızda Yeşil Tatil Rehberi olmadan yola çıkmayın.

Turist profili giderek değişiyor ve doğayla yöre kültürü üzerinde aşırı baskı yaratan turizm faaliyetleri bilinen standartlardan uzaklaşıyor. Doğayı ve kültürel kaynakları anlayarak korumayı destekleyen turizm anlayışının yaygınlaşmasıyla birlikte bu anlayışla tatil olanakları sağlayan otel, pansiyon ve çiftliklerin de sayısı artıyor.

Tüm dünyadaki yayınlarında gezegenimizin korunması bilincinin yaygınlaştırılması ilkesini benimseyen National Geographic Türkiye, Haziran ayında okurlarına Yeşil Tatil Rehberi’ni hediye ediyor.

Türkiye’de bir ilki gerçekleştiren National Geographic Türkiye’nin Yeşil Tatil Rehberi’nde, Çanakkale’den Fethiye’ye, Kalkan’dan Sinop’a, Kastamonu’dan Kapadokya’ya 50 doğa dostu tatil mekânı hakkında ayrıntılı bilgi ve fotoğraflar yer alıyor.

Doğaya ve kültüre saygılı turizm anlayışını benimseyen tatilcilerin başucu kitabı olacak rehberde farklı beklentilere hitap eden çiftlik, otel , pansiyon ya da konuk evlerine yer veriliyor.

Agro-ekoturizm (ekolojik tarım turizmi) yapan köy evlerinden yaylalarda çılgın kalabalıktan uzaktaki konuk evlerine, deniz kenarındaki çiftliklerden her türlü konforu sunan otellere kadar pek çok seçeneğin bulunduğu rehberle NG Türkiye bu yaz okurlarını “doğa dostu tatil yapmaya” çağırıyor.

Doğa dostu tatil anlayışının yaygınlaşmasına katkıda bulunmak ve diğer tatil yerlerine bu konuda ilham kaynağı olacak örnekler sunmayı amaçlayan rehberden zevkinize göre bir yer seçin ve onların “misafiri” olun.