Yıldız'a yumruklu saldırı manşetlerde

Enerji Bakanı Taner Yıldız'ın dün Kayseri'de uğradığı yumruklu saldırı gazetelerde geniş yer buldu.

20.04.2010 - 10:29

Yıldız'a yumruklu saldırı manşetlerde

Geçtiğimiz hafta DTP eski genel başkanı Ahmet Türk'ün Samsun'da yumruklu saldırıya uğramasının ardından dün de Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız Kayseri'de katıldığı şehit cenazesinde yumruklu saldırıya uğradı.

Gazeteler de bugün saldırı için "Bir çirkin yumruk daha", "Tehlikeli tırmanış", "Yumruklu provokasyon şimdi de Kayseri'de" başlıklarını attılar.

İşte bugünkü gazetelerin saldırıyla ilgili başlıkları:

HÜRRİYET

Bir çirkin yumruk daha

Samsun’da geçen hafta Ahmet Türk yönelik yumruklu saldırıdan sonra dün de hedef Kayseri’deki şethit Yüzbaşı Levent Çetinkaya’nın cenazesine katılan Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız oldu.

SABAH

Saldırılar yıldırmaz

Kayseri'de şehit Yüzbaşı Çetinkaya’nın cenazesinde Enerji Bakanı Taner Yıldız'a yaklaşan beden öğretmeni şahin şimşek yumruk attı. Şimşek ile yanındaki iki kişi gözaltına alındı. Bakan Yıldız “Vatandaşlarımız provokasyonlara aldırış etmesin” dedi.

MİLLİYET

Bakana yumruklu saldırı

Enerji Bakanı Taner Yıldız, Şırnak’ta şehit olan Yüzbaşı Levent Çetinkaya Kayseri’deki cenazesindeydi. Yakalaşık 15 bin kişi şehidi uğurlarken, beden eğitimi öğretmeni Şahin Şimşek Bakan Yıldız’a yaklaşıp yüzüne yumruk attı.

Sonra da “Şehitler ölmez, vatan bölünmez. Bu yumruk Türk milletinin yumruğudur” diye bağırdı. Etkisiz hale getirilen Şimşek 3 kişiyle birlikte gözaltına alındı. Bakan’ın nazar kemiğinde hafif bir kırık ve kesik oluştu.

HABERTÜRK

Cenazede yumruk

Samsun’da Ahmet Türk’ün yumruklanmasında sonra dün de Kayseri’deki şehit yüzbaşının cenazesinde Enerji Bakanı Yıldız yumruklandı. Bakan’ın burnu kırıldı.

RADİKAL

Memleketinde yumruklandı

Enerji Bakanı Taner Yıldız, şehit Yüzbaşı Levent Çetinkaya’nın Kayseri’deki cenaze töreni sırasında yumruklu saldırıya uğradı. Yıldız’ın burnu kırıldı. ‘Şehitler ölmez’ diye bağırarak bakana saldıran beden eğitimi öğretmeni Şahin Şimşek’le birlikte üç kişi daha gözaltına alındı. Başbakan Erdoğan: “Bunların bir arkası var, ortaya çıkacak.”

ZAMAN

Yumruklu provokasyon şimdi de Kayseri'de

Ahmet Türk'e Samsun'da yapılan saldırının yankıları dinmeden dün yeni bir 'yumruk' provokasyonu yaşandı. Bu kez adres Kayseri'ydi. Şehit Yüzbaşı Levent Çetinkaya'nın cenaze törenine katılan Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, defin işlemi sonrasında, Şahin Ş.'nin yumruklu saldırısına uğradı. Burnunda hafif kırık tespit edilen Yıldız, hastaneden ayrılışında, "Bu tip saldırılarla yıldırılmak isteniyorsak, tam tersini söyleyeyim, bu ülkenin birlik ve beraberliği için daha fazla çalışacağım. Kırılsa da dökülse de ister burnum ister kulağım." dedi.

VATAN

Tehlikeli tırmanış

Ahmet Türk’ten sonra bu kez Enerji Bakanı Taner Yıldız, Şırnak’ta şehit düşen yüzbaşının Kayseri'deki cenaze töreninde, bir beden eğitimi öğetmeninin saldırısına uğradı.

CUMHURİYET

Bakan’a saldırı

Kayseri’de şehit cenazesinde yumruklanan Yıldız’ın burnu kırıldı.

TARAF

Yumruk kafalılar

Türk’ten sonra Kayseri’de şehit cenazesine katılan Enerji Bakanı Yıldız da yumruklu saldırıya uğradı. Beden öğretmeni olan saldırgan gözaltında.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...