Yılın oyuncuları Evgar ve Dikinciler

Demet Evgar 'Yılın Kadın Oyuncusu', Yetkin Dikinciler ise 'Yılın Erkek Oyuncusu' ödülünü aldı.

12.10.2010 - 19:02

Yılın oyuncuları Evgar ve Dikinciler

Tiyatro Dergisince bu yıl sekizincisi verilen 'Tiyatro 2010 Ödülleri' sahiplerini buldu.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları Harbiye Muhsin Ertuğrul Sahnesi'nde gerçekleştirilen ödül töreninde konuşan Tiyatro Dergisi Yayın Yönetmeni Mustafa Demirkanlı, sekiz yılı geride bırakmanın gururunu yaşadıklarını söyledi.

Demirkanlı, daha nice yıllar birlikte Türk tiyatrosunun en iyilerini belirlemek için bir arada olmayı umut ettiğini belirterek, organizasyonun gerçekleşmesinde emeği geçen herkese teşekkür etti.

Sunuculuğunu Şenay Gürler'in yaptığı törende, ''Yılın Yapımı'' ödülü, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrolarının ''Mefisto'' adlı oyununa, ''Yılın Yönetmeni'' ödülü ise Kent Oyuncuları'nın sahnelediği ''Cimri'' oyununun yönetmeni Mehmet Birkiye'ye verildi.

''Yılın Kadın Oyuncusu'' ödülüne ''Cimri'' adlı oyundaki performansıyla Kent Oyuncularından Demet Evgar, ''Yılın Erkek Oyuncusu'' ödülüne ''Profesyonel'' adlı oyundaki rolüyle Yetkin Dikinciler layık görüldü.

''Yılın Yazarı'' ödülünü ise ''Hakiki Gala'' adlı oyunuyla Ayşe Bayramoğlu kazandı.

Yılın Yönetmeni: Mehmet Birkiye - 'Cimri' Yılın Yönetmeni: Mehmet Birkiye - 'Cimri'

DİĞER ÖDÜLLER:
Gecede, ''Yılın Çevirmeni'' ödülü ''İntiharın Son Provası'' oyunu ile Bilge Emin'e, ''Yılın Sahne Tasarımcısı'' ödülü İmparatorluk Kuranlar'' ile Işık Mumcu'ya, ''Yılın Giysi Tasarımcısı'' ödülü ''Cimri'' oyunuyla Başak Özdoğan'a, ''Yılın Işık Tasarımcısı'' ödülü ''Coriolanus'' oyunuyla Kemal Yiğitcan'a, ''Yılın Oyun Müziği'' ödülü '7' Şekspir Müzikali'' Tolga Çebi'ye, ''Yılın Koreografı'' ödülü ''Bakhalar'' oyunuyla Varvara Ştefanescu'ya verildi.

Prof. Dr. Ayşegül Yüksel'e teşekkür plaketi takdim edildi. Prof. Dr. Ayşegül Yüksel'e teşekkür plaketi takdim edildi.

Ayrıca yazdığı inceleme yazıları ve üniversitede pek çok genç yetiştirmesi nedeniyle tiyatro eleştirmeni ve akademisyen Prof. Dr. Ayşegül Yüksel'e de teşekkür plaketi takdim edildi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...