AB dışişleri bakanları Türkiye'yi görüşecek

Üye ülkelerin dışişleri bakanlarının, Türkiye'nin Suriye'deki askeri faaliyetleri ve Doğu Akdeniz'deki sondaj çalışmalarıyla ilgili atacakları adımları görüşmek için bir araya gelecekleri bildirildi.

Haberler - Anadolu Ajansı 14.10.2019 - 10:17 | Son Güncelleme : 14.10.2019 - 10:19

AB dışişleri bakanları Türkiye'yi görüşecek

Avrupa Birliği (AB) Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikaları Yüksek Temsilcisi Federica Mogherini, Lüksemburg'da yapılacak AB Dış İlişkiler Konseyi öncesinde basına açıklamalarda bulundu. 

"Üye ülkelerin dışişleri bakanları, Türkiye'nin Suriye'deki askeri faaliyetleri ve (Doğu Akdeniz'deki) sondaj çalışmalarıyla ilgili ne tür adımlar atabileceklerini görüşecekler." diyen Mogherini, 17-18 Ekim'de düzenlenecek AB Lider Zirvesi'nde de bu iki konunun gündeme geleceğini söyledi.

Toplantıya Birleşmiş Milletler (BM) Suriye Özel Temsilcisi Geir O. Pedersen'in de katılacağını belirten Mogherini, "Bu çerçevede siyasi sürecin artan askeri gerginlikten nasıl korunacağını görüşeceğiz." diye konuştu.

Mogherini, "Üye ülkelerin dışişleri bakanları Türkiye'nin, Suriye'deki askeri faaliyetleri ve (Doğu Akdeniz'deki) sondaj çalışmalarıyla ilgili ne tür adımlar atabileceklerini görüşecekler." ifadelerini kullandı.

Sayfa Yükleniyor...