ABD ordusu İran'a saldırmak istemiyor

ABD Genelkurmay Başkanı Mullen, İran'a olası bir saldırının Ortadoğu'da istenmeyen sonuçlar doğurabileceğini söyledi ve diplomasi vurgusu yaptı.

Anadolu Ajansı 08.01.2010 - 01:56

ABD ordusu İran'a saldırmak istemiyor

ABD Genelkurmay Başkanı Oramiral Mike Mullen, İran'a olası bir saldırının Ortadoğu'da ''çok fazla istikrarsızlığa sebep olacağını ve bölge için istenmeyen sonuçlar doğuracağını'' söyledi ve diplomasinin önemini vurguladı.

Washington Enstitüsü adlı düşünce kuruluşunda konuşan Mullen, Tahran'ın ''bir süredir nükleer silah geliştirmeye yönelik stratejik amacı olan bir yolda olduğunu'' söyledi.

Mullen, ''Bu sonuç, potansiyel olarak son derece istikrar bozucu. Diğer taraftan İran'a saldırmanın da son derece istikrar bozucu bir sonucu olur'' dedi.

Her iki senaryonun 'istenmeyen sonuçlarından' endişe duyduğunu belirten Mullen, ''Dünyanın o bölümü daha da istikrarsız hale gelebilir, bu da dünya için tehlikeli bir sonuçtur. Sadece ABD'nin değil bütün uluslararası toplumun bu iki sonucun ortaya çıkmasını engellemeye odaklanması çok önemlidir'' diye konuştu.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...