ABD'de Atilla davasında 3. gün

ABD'de görülen Mehmet Hakan Atilla davasında üçüncü duruşma yapıldı. Rıza Sarraf, mahkemede tanık sıfatıyla ifade verdi.

NTV Haber 01.12.2017 - 02:08

ABD'de Atilla davasında 3. gün

ABD’de görülen Mehmet Hakan Atilla davasında bir önceki duruşmaya mahkum kıyafetıyle çıkan Rıza Sarraf, bu kez mahkemeye takım elbiseyle gitti.

Sarraf, ifadesinde eski Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan ve eski Halkbank Genel Müdürü Süleyman Aslan'a yönelik suçlamalarına devam etti.

Eski Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan'ın İranlı yetkililerle birçok kez bir araya geldiğini öne süren Sarraf, bu toplantılara kendisinin de katıldığını iddia etti.

Toplantılarda Süleyman Aslan ve Hakan Atilla'nın da bulunduğunu belirtti. Sarraf, yaptırım delen metodun derinleştirilmesi için bazı kamu bankalarının kullanılmasının gündeme geldiğini iddia etti.

Sarraf, eski İçişleri Bakanı Muammer Güler'in oğlu Barış Güler'e 100 bin dolar rüşvet verdiğini ileri sürdü. Sarraf, Mehmet Hakan Atilla'ya rüşvet vermediğini söyledi. 2013’te ABD yaptırımlarının genişletilmesiyle altın ticaretinin kesintiye uğradığını, bunun yerine gıda ticaretine başladıklarını öne sürdü.

Sarraf, Manhattan'daki federal tutukevinde bulunduğu sırada tehdit aldığını iddia etti ancak bu tehditlerin içeriği hakkında açıklama yapmadı. Bu nedenle FBI'ın korumasındaki bir yere nakledildiğini ve hala orada bulunduğunu öne sürdü.

Sarraf'ın ifade işlemleri bugün de sürecek.

SARRAF TANIK ATİLLA SANIK OLDU

Sayfa Yükleniyor...