ABD'de üniversitedeki silahlı saldırının faili açıklandı

Los Angeles'taki California üniversitesinde silahlı saldırı düzenleyen kişinin eski doktora öğrencisi Mainak Sarkar olduğu açıklandı. Saldırganın ölüm listesi olduğu ve listedeki bir kadının da ölü bulunduğu bildirildi.

Anadolu Ajansı 02.06.2016 - 22:08 | Son Güncelleme : 02.06.2016 - 22:33

ABD'de üniversitedeki silahlı saldırının faili açıklandı

ABD'nin Los Angeles kentinde bir üniversitede silahlı saldırı düzenleyen ve ardından kendini de öldüren kişinin Mainak Sarkar isimli eski doktora öğrencisi olduğu bildirildi. 

Konuyla ilgili Los Angeles Polis Teşkilatı'nca yapılan açıklamada (LAPD), California Üniversitesi Los Angeles (UCLA) kampüsü mühendislik binasındaki saldırıyla ilgili yeni detaylar ortaya çıktı.

Los Angeles Emniyet Müdürü Charlie Beck, düzenlediği basın toplantısında, UCLA'da 38 yaşındaki eski doktora öğrencisi Mainak Sarkar'ın, öğretmeni William Klug'ı ve daha sonra kendini öldürdüğünü açıkladı. 

Beck, saldırının iki kişi arasındaki tartışma sonucunda meydana geldiğini söylerken, saldırganın bir 'ölüm listesi' bulunduğunu ve bu listede yer alan Minnesota'daki bir kadının da ölü bulunduğunu ifade etti. 

Beck, Sarkar'ın Klug'a yönelik saldırıyı 'fikri mülkiyet' hakkı konusundaki anlaşmazlık yüzünden düzenlemiş olabileceğini belirtti.

Öğrencinin ölüm listesinde yer alan ve üniversitede çalışan başka bir öğretmenin sağ olduğu bildirildi.

LAPD tarafından olaya ilişkin bilgi verilmezken, Minnesota polisinden UCLA saldırısıyla bağlantısı bulunan kadının ölümüne ilişkin  araştırma talebinde bulunulduğu ifade edildi. 

Sayfa Yükleniyor...