ABD'deki bombalı paket şüphelisinin kimliği açıklandı

ABD'de bombalı paket alarmı devam ediyor. Son olarak Florida eyaletinde Demokrat Parti senatörü Cory Brooker ile ABD'nin eski ulusal istihbarat direktörü James Clapper'e bombalı paket gönderildi. Bombalı paket gönderen bir bir şüpheli gözaltına alındı. Gözaltına alınan kişinin kimliğini 56 yaşındaki Cesar Sayoc olarak duyurdu.

NTV Haber 26.10.2018 - 22:23

ABD'deki bombalı paket şüphelisinin kimliği açıklandı

ABD Adalet Bakanlığı sözcülüğünden yapılan açıklamada, bombalı paketleri göndermek şüphesiyle bir kişinin gözaltına alındığı belirtildi. ABD basını hukuki kaynaklara dayandırılan haberlerde, çeşitli kişilere ve kurumlara gönderilen bomba paketleri krizi kapsamında bir kişi gözaltına alındı.

Miami'de gözaltına alınan Sayoc'un bombalı paketleri gönderip göndermediği ise henüz bilinmiyor.

CLAPPER'A BOMBALI PAKET GÖNDERİLDİ

Obama döneminin istihbarat yetkililerinden olan James Clapper, Trump'in başkan seçilmesinin ardından istifa etmişti.

Amerikan yayın kuruluşu CNN'e konuşan eski istihbarat yetkilisi, kendisine şüpheli paket gönderilmesinin sürpriz olmadığını söyledi ve olayı "yerli terör" olarak nitelendirdi.

ABD'nin eski ulusal istihbarat direktörü James Clapper'e bombalı paket gönderildi.

ABD'nin eski ulusal istihbarat direktörü James Clapper'e bombalı paket gönderildi.

ABD polis ve FBI paketleri gönderenin veya gönderenlerin peşinde. Paketlerin hepsinin Demokratlara ve Başkan Donald Trump'i eleştirenlere gönderilmesi dikkat çekiyor.

Eski ABD Başkanı Barack Obama, eski Dişişleri Bakanı Hillary Clinton, eski Başkan yardımcısı Joe Biden, milyarder işadamı George Soros ve ünlü aktör Robert de Niro da bombali paket gönderilen isimler arasında yer alıyor.

Sayfa Yükleniyor...