Başbakan Yıldırım Londra'da May'le görüştü

Başbakan Yıldırım'ın İngiltere Başbakanı May ile görüşmesinde, iki dost ve müttefik ülke, Türkiye ve Birleşik Krallık'ın ikili ve bölgesel konularda sahip oldukları görüş birliğinden duyulan memnuniyet dile getirildi. Terörle mücadeleden Kıbrıs'a, birçok alan ve konuda ikili temas ve işbirliğinin artarak devam etmesi üzerinde mutabık kalındı.

NTV Haber - Anadolu Ajansı 27.11.2017 - 15:37

Başbakan Yıldırım Londra'da May'le görüştü

Başbakan Binali Yıldırım, Londra'da İngiltere Başbakanı Theresa May ile görüştü. İki başbakan görüşme öncesi kısa birer açıklama yaptı. Binali yıldırım, ziyaretin ilişkileri güçlendirmek için fırsat olacağını söyledi.

İngiltere Başbakanı da "Türkiye ile ilişkilerimiz bizim için çok önemli" dedi ve terörle mücadeleye vurgu yaptı. May, "çeşitli küresel meselelerle ortaklaşa muhatap oluyoruz, terörle, birlikte mücadele ediyoruz" dedi.

İki ülke arasındaki ticaret hacminin 15 milyar sterline ulaştığını hatırlatan May, Türkiye'ye yaptığı ziyaretten bu yana ilişkilerde yaşanan gelişmeyi görmekten mutluluk duyduğunu söyledi.

İkilinin gündeminde ikili ilişkilerin yanı sıra başka terörle mücadele olmak üzere Irak ve Suriye'nin de yer aldığı bölgesel meseleler vardı. Yıldırım ve May'in baş başa görüşmesinin ardından heyetler arası görüşmeye geçildi. Başbaşa ve heyetlerarası görüşme bir saat sürdü.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...