NTV

Bush: Iraklı gazeteciye sert davranmasınlar

Anadolu Ajansı

Dünya
Bush: Iraklı gazeteciye sert davranmasınlar

ABD Başkanı George Bush, kendisine ayakkabılarını fırlatan Iraklı gazeteci Muntazar El Zeydi’ye sert davranılmamasını istedi.

CNN’e dün gece demeç veren ABD Başkanı George W. Bush, Bağdat’ta kendisine ayakkabılarını fırlatan ve şu an tutuklu bulunan 29 yaşındaki Iraklı gazeteci Muntazar El Zeydi’nin durumu ile ilgili bir soru üzerine, “Iraklı yetkililerin ne yapacaklarını bilmem, ama aşırıya kaçmamalılar...” dedi.

İlişkili Haberler


“O an düşünmeye fırsat olmadı, çünkü üstüme gelen ayakkabılardan kurtulmaya çalışıyordum” diyen Bush, “Bu, başkanlık hayatımda karşılaştığım en acayip olaylardan biriydi” diye konuştu.

Bush, “Demokratik bir Irak’ta, hür basının sorularını cevaplandırmaya hazırdım. Ama o delikanlı kalkıp ayakkabılarını bana fırlattı. Bu, kendini ifade etmenin değişik ve ilginç bir yoluydu” ifadesini kullandı.

29 yaşındaki Muntazır El Zeydi adlı gazeteci, Bağdat’ta basın toplantısında öfkeyle “Al sana veda öpücüğü köpek...!” diye bağırarak ayakkabılarını Bush’a fırlatmış, ama atışında isabet kaydedememiş ve emniyet güçlerince apar topar götürülmüştü.