Charlie Hebdo çizerinden Paris tepkisi: Paris için dua etmeyin

Fransa'nın başkenti Paris'te peş peşe silahlı ve bombalı saldırılara tepki olarak doğan  '#PrayforParis' (Paris için dua edin) hakkında bir paylaşımda bulunan Charlie Hebdo çizeri  Joann Sfar, "teşekkürler ama daha fazla dine ihtiyacımız yok" dedi.

ntv.com.tr 16.11.2015 - 12:55

Charlie Hebdo çizerinden Paris tepkisi: Paris için dua etmeyin

Fransa'nın başkenti Paris'te meydana gelen peş peşe saldırıların ardından sosyal medya platformu Twitter'dan başlayan kampanya kapsamında on binlerce kullanıcı Paris halkına gösterdikleri destek kapsamında '#PrayforParis' (Paris için dua edin) hashtag'ini kullanmış kısa sürede bu tarz paylaşımlar Twitter'ın listesinde üst sıralara yerleşmişti.  

Sosyal medyadaki bu paylaşımlar hakkında kişisel Instagram hesabı üzerinden bir açıklama yapan Charlie Hebdo çizeri  Joann Sfar, Paris için dua etmeyin çağrısında bulundu. 

Paylaştığı karikatürde "Dünya genelindeki dostlar, #PrayforParis için teşekkürler ama daha fazla dine ihtiyacımız yok. İhtiyacımız olan şey müzik, öpüşmek, yaşamak, şampanya ve neşe" ifadelerine yer verdi. 

Paris'te 7 Ocak'ta da bir terör saldrısı yaşanmış,  mizah dergisi Charlie Hebdo'nun binasına otomatik silahlarla gerçekleşen saldırıda 2'si polis 12 kişi hayatını kaybetmişti.  

Joann Sfar'ın Instgaram üzerinden paylaştığı bu kareye kısa sürede onlarca yorum geldi.
Joann Sfar'ın Instgaram üzerinden paylaştığı bu kareye kısa sürede onlarca yorum geldi.

Sayfa Yükleniyor...