Elon Musk, Auschwitz toplama kampını ziyaret etti

Space X ile Tesla'nın Üst Yöneticisi (CEO) ve sosyal medya platformu X'in sahibi Elon Musk, Polonya'nın Krakow kentindeki Auschwitz Yahudi toplama kampını ziyaret etti.

Elon Musk, Auschwitz toplama kampını ziyaret etti

Avrupa Yahudi Derneğince (EJA) düzenlenen bir konferans çerçevesinde Krakow'da bulunan , toplama kampını da ziyaret ederek yetkililerden bilgi aldı.

Musk'ın ziyareti Avrupa Yahudi Birliği Başkanı Rabbi Menahem Mangolin, ABD'li muhafazakar gazeteci Ben Shapiro ve Yahudi soykırımından kurtulan Gidon Lev ile birlikte gerçekleştirdiği belirtiliyor.

Burada "ölüm duvarı"na çelenk bırakan ve kısa bir anma merasimine katılan Musk, daha sonra antisemitizm temalı bir konferansa katıldı.

Elon Musk, Auschwitz toplama kampını ziyaret etti - 1

'da Hitler yönetimi, 1939-1945 döneminde Yahudiler başta olmak üzere Romanlar, Nazi aleyhtarı Almanlar, engelliler, savaş tutsakları, Lehler ve diğer Slavların da aralarında bulunduğu milyonlarca kişiyi sistematik olarak katletmişti.

2. Savaşı sırasında soykırıma kurban giden Yahudi sayısının 6 milyon olduğu belirtiliyor.

Elon Musk, Auschwitz toplama kampını ziyaret etti - 2

Auschwitz toplama kampında tutulanlar, 27 Ocak 1945'te Kızıl Ordu askerlerince kurtarılmıştı.

Yahudi soykırımı için simge niteliği taşıyan Auschwitz kampında, yaklaşık 1,1 milyon kişinin öldürüldüğü tahmin ediliyor.

Sayfa Yükleniyor...