Strauss-Kahn gözaltındaki ikinci gününde polise verdiği ifadede, Paris ve Washington’daki lüks otellerde işadamları tarafından düzenlenen seks partilerine katıldığını reddetmedi. Ancak Strauss-Kahn’ın, bu partilerdeki kadınların mesleğini ve masrafların hangi kaynaktan ödendiğini bilip bilmediği netleşmedi.

'POLİS TANIŞTIRDI'
Soruşturma çevrelerinden edinilen bilgiye göre Strauss-Kahn, “Bu partilerdeki kadınların hayat kadını olduğunu bilip bilmediği” sorusuna yanıt olarak, buna inanmakta zorlandığını, zira bu kadınların bir polis memuru tarafından kendisine tanıştırıldığını söyledi. Bu partilerde Fransız Polis Teşkilatı’nın, ülkenin kuzeyinden sorumlu iki numaralı ismi Jean-Christophe Lagarde’ın da yer aldığı bildirildi.

Ekim ayında Lagarde hakkında çete kurarak hayat kadını pazarlamak ve şirket hesaplarında dolandırıcılık yapanlara yardım etmek suçlamasıyla soruşturma başlatılmıştı. Strauss-Kahn’ın Lagarde ile olan ilişkisi inceleniyor. Fransız Sosyalistlerinin eski büyük umudu Strauss-Kahn, New York'ta bir otel görevlisine tecavüz suçlamasıyla uzun süre gözaltında kalmış ancak daha sonra delil yetersizliği gerekçesiyle hakkında açılan dava düşmüştü.