Hitler'in kökeni Yahudi ve Afrikalı

39 ayrı akrabasından alınan tükürük örneklerine göre Nazi liderinin biyolojik kökeni 'insan altı' olarak görüp soykırımla yok etmeye çalıştığı ırklara dayanıyor olabilir.

Haberler 24.08.2010 - 14:42

Hitler'in kökeni Yahudi ve Afrikalı

Belçikalı gazeteci Jean-Paul Mulders ve tarihçi Marc Vermeeren bu yıl başlarında aralarında Führer'in Avusturyalı bir çiftçi olan kuzeninde bulunduğu akrabaların izini sürdü.

DNA testlerinin sonuçlarına göre örneklerde 'Haplogroup E1b1b1' adı verilen bir kromozoma rastlandı. Batı Avrupa'da nadir olarak görülen bu kromozoma daha çok Fas, Tunus ve Cezayir'in kuzeyinde ve Sefarad ve Aşkenazi Yahudilerinde bulunuyor.

Bu sonuca göre Adolf Hitler'in nefret ettiği insanlarla akraba olma ihtimali var. Yüzde 18 ila 20 arası Aşkenazi, yüzde 8.6 ila 30 arası Sefarad Y kromozomu taşıyan Haplogroup E1b1b1 büyük oranda Yahudi soya işaret ediyor.

Bulguları basan Belçika dergisi DNA testinin sıkı laboratuvar koşullarında gerçekleştiğini söylüyor. Bu sonuçlara göre Ari bir ırk yaratmaya çalışan Hitler'in kendisi de saf bir ırkın genlerini taşımıyor.

Hitler'in Yahudi ataları olduğunu iddiası tarihçiler tarafından ilk kez ortaya atılmıyor. Babası Alois'nin Maria Schickelgruber adlı hizmetçi ile 19 yaşında bir Yahudi olan Frankenberger'in gayrimeşru çocuğu olduğu düşünülüyor.

Sayfa Yükleniyor...