'İran'a saldırı felaket olur'

İsrail istihbarat örgütü MOSSAD'ın eski başkanı Meir Dagan, İsrail'in İran'a saldırısının bölgesel bir savaşa neden olacağı uyarısında bulundu.

30.11.2011 - 09:56

'İran'a saldırı felaket olur'

Tel Aviv'in İran'ın nükleer tesislerini vurması durumunda, Tahran, Hizbullah ve Hamas'ın İsrail'e büyük bir roket saldırısında bulunacağını söyleyen Dagan, böylesine bir savaşın büyük can kayıplarına yol açacağını söyledi.

Böylesine bölgesel bir savaşa Suriye'nin de dahil olacağı uyarısında bulunan MOSSAD eski başkanı Dagan, savaş durumunda İsrail'de hayatın felç olacağını savundu.

'KİMSE KONUŞMAMI ENGELLEYEMEZ'
İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu ile arası açık olduğu bilinen Meir Dagan, "Başbakan, savunma bakanı ya da maliye bakanı düşüncelerimi söylememi engelleyemez. Biz demokratik bir ülkede yaşıyoruz. Demokratik bir ülkede, benim pozisyonumdaki bir insanın bile görüşlerini ifade etme hakkı var" dedi.

BARAK 'CAN KAYBIMIZ 500 GEÇMEZ' DEMİŞTİ
İsrail Savunma Bakanı Ehud Barak, üç hafta önce yaptığı açıklamada İran'la olası bir savaşta can kayıplarının 500'ü geçmeyeceği iddiasında bulunmuştu. Savunma Bakanı Barak ayrıca Dagan'ın devletin üst yönetiminde görev yapmış bir kişinin konuşmasının doğru olmadığını belirtmişti.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...